• Projekty eTwinning

• Uczniowie klas szóstych w ramach zajęć koła polonistycznego pod opieką p.Anny Siudzińskiej w roku szkolnym 2016/2017 biorą udział w dwóch międzynarodowych projektach eTwinning:
            „Having fun with Beatrix Potter” oraz „Second trip to Fairy-tale”. W ramach obu projektów uczniowie współpracują z kolegami z takich państw jak: Włochy, Litwa, Azerbejdżan, Turcja, Ukraina i Mołdawia.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Pierwszy Dzień Wiosny dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego upłynął w radosnej i słonecznej atmosferze. Pokaz mody wypadł znakomicie. Dobry humor dopisywał wszystkim uczniom i nauczycielom. Z życzeniami słonecznej wiosny dla całej społeczności szkolnej!

• Nabór

• Terminy naboru do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy szkoły podstawowej

• Pogodny kabarecik dla małych i dużych dzieci

• Uczniowie koła teatralnego pod kierunkiem pani Jolanty Lipskiej  w oparciu o scenariusz opracowany przez OO Jerzego Chrzanowskiego przygotowali przedstawienie pt. "Pogodny kabarecik dla małych i dużych dzieci".

• Antyhejtowe zasady

• Warsztaty Samorządu Uczniowskiego dotyczące wspólnego opracowania zasad antyhejtowych. W ramach spotkania uczniowie opracowali kodeks postępowania. Rezultaty prac zespołów SU zostały zaprezentowane społeczności szkolnej.

• Rawa Mazowiecka - Moja Mała Ojczyzna

• Nasza szkoła ma nowe wyposażenie pracowni informatycznej. Z tej okazji 15 lutego 2017r. odbył się w niej I Międzyszkolny Konkurs Informatyczny "Rawa Mazowiecka - Moja Mała Ojczyzna".

• Walentynki w naszej szkole

• 14 lutego radośnie świętowaliśmy dzień, w którym można było wyrazić sympatię do swojej koleżanki lub kolegi. Tradycyjne sprawnie działała poczta walentynkowa. W tym roku miała rekordowo dużo przesyłek do doręczenia.

• Zabawa choinkowa

• W tym roku dyskoteka choinkowa dla klas IV - VI odbyła się w naszej szkole 1 lutego. Przygotował i poprowadził ją Samorząd uczniowski wraz z opiekunami p. Michałem Filipczakiem oraz p. Olgą Zarzycką. Przed południem zaś bawili się uczniowie klas 0 - III ze swoimi wychowawcami

• Konkurs Sienkiewiczowski

• Rok 2016 był ogłoszony Rokiem Henryka Sieniewicza. Z tej okazji 19 grudnia 2016 odbył się w naszej szkole Konkurs Sienkiewiczowski. Przygotowały go nauczycielki języka polskiego - Jolanta Lipska oraz Anna Siudzińska. Zadaniem uczniów było wykonanie makiety do fragmentu "W pustyni i w puszczy" oraz napisanie testu ze znajomości biografii pisarza.

• Ja wśród innych, inni wokół mnie  - odrzucamy przemoc i agresję
          • Ja wśród innych, inni wokół mnie - odrzucamy przemoc i agresję

• Projekt przygotowany we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej  w Rawie Mazowieckiej realizowany jest przez Fundację im. dr. Edwarda Otto w Rawie Mazowieckiej w ramach Rządowego programu na lata 2014-16 „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”.

• Pożegnanie klas VI

• W środowe popołudnie 23 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia szkoły przez uczniów klas szóstych.