• Nowe projekty

• Uczniowie klas 7 uczący się języka hiszpańskiego w naszej szkole biorą udział wraz z partnerami z francuskiej szkoły Collège Arthur Rimbaud z Mirebeau-sur-Bèze w projekcie eTwinning "En el restaurante". Uczniami opiekuje się p. Anna Siudzińska.

• Poetycki sukces

• Dnia 20 kwietnia odbył się III Diecezjalny Konkurs Poetycki "Soli Deo" im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
        • Wycieczka do Palmiarni i Centrum Nauki i Techniki EC 1 w Łodzi

• Dnia 23 marca 2018 r. odbyła się wycieczka do Palmiarni i Centrum Nauki i Techniki EC 1  w Łodzi zorganizowana przez opiekuna Szkolnego Koła LOP panią Agatę Mika w ramach projektu szkolnego „Komisja- emisja, czyli rozliczamy niską emisję”. Uczestnikami byli uczniowie oddziału VI A,  VI B i VI C – 45 uczniów – z opiekunami: p. Anną Siudzińską,    p. Martą Dębską - Pawłosik oraz p. Michałem Filipczakiem.
        • Nagroda w konkursie przyrodniczym

• W konkursie powiatowym „LOGO LIGI OCHRONY PRZYRODY NA 90 – LECIE JEJ ISTNIENIA” III miejsce zajęła Katarzyna Bednarska oddział 7 A. Gratulujemy.

• Wycieczka rowerowa do Zakładu ZGO Pukinin

• Dnia 20 kwietnia 2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa „Zamień samochód na rower” do Zakładu ZGO Pukinin zorganizowana przez opiekuna Szkolnego Koła LOP panią Agatę Mika w ramach projektu szkolnego „Komisja- emisja, czyli rozliczamy niską emisję”. Uczestnikami byli uczniowie oddziałów VA, VIA, VIB, VIC oraz VIIB i VIIC – 21 uczniów – z opiekunami: p. Olgą Zarzycką i p. Adrianem Bajanem.

• Podsumowanie projektu matematycznego

• Miesiąc marzec ogłoszony został w szkole miesiącem matematyki, gdyż w marcu obchodzony jest Dzień Polskiej Statystyki, Dzień Matematyki i Dzień liczby PI. Ten miesiąc obfitował w różnego rodzaju aktywności o których można poczytać w załączonej prezentacji.

• Projekt Matematyczny

• Marzec ogłoszony jest w naszej szkole miesiącem matematyki. Wybraliśmy go, gdyż to właśnie w marcu obchodzony jest Dzień Polskiej Statystyki, Dzień Matematyki i Dzień liczby PI. Miesiąc marzec będzie obfitował w różnego rodzaju aktywności w których każdy będzie mógł wziąć udział.

• „Z regionami Polski za Pan Brat!”
            7 marca 2018 roku w SP nr 2 w Rawie Mazowieckiej obchodzono Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Tegoroczne obchody upływały pod hasłem „Z regionami Polski za Pan Brat!”.
        • Mój las 2017/2018

Uczniowie wyróżnieni i nagrodzeni

w konkursie "Mój las 2017/2018" organizowanym przez LOP zarząd w Skierniewicach:

I miejsce Magdalena Budek

II miejsce Bartosz Pakuła

II miejsce Michał Walaszczyk

wyróżnienie Sandra Kuziemska

wyróżnienie Oliwia Stefańska

wyróżnienie Jakub Sitarek

• Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

•  DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018
                                „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” 19-28 lutego 2018 roku
                          Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 2 zaplanowano następujące działania:
            1)    Wykonanie gazetki tematycznej w holu szkolnym
            2)    Pogadanka przez radiowęzeł – krótkie przedstawienie harmonogramu działań podejmowanych w szkole
            3)    Zaangażowanie wszystkich uczniów w obchody DBI poprzez:
            •    klasy 0-I – obejrzenie filmików „Owce w sieci” i rozmowa z uczniami na tematy poruszane w filmikach, kolorowanki tematyczne
            •    klasy II – plakat: jak wyobrażam sobie Strażaka Internetu
            •    klasy III – przestrzenny model wirusa komputerowego
            •    klasy IV – plakat „Lepszy Internet zależy od Ciebie”
            •    Klasy V – logo „Bezpieczeństwo w sieci”
            •    Klasy VI – kodeks internauty (preferowana forma komiks)
            •    Klasy VII – rymowanki pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”
            4)    Bezpieczeństwo w Internecie – zajęcia informatyki w klasach IV
            5)    Spotkanie z Policjantem (klasy VII) połączone z obejrzeniem filmu dotyczącego hejtowania i krótka rozmowa z uczniami – środa 21.02.2018 r. na 3 godzinie lekcyjnej
            6)    Umieszczenie sprawozdania z podejmowanych działań na stronie internetowej szkoły wraz z informacjami dla uczniów i rodziców, gdzie można odnaleźć więcej informacji oraz potrzebną pomoc.

• Pasowanie

• Dnia 17 stycznia 2018 r. w  Szkole Podstawowej nr 2  odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych  na czytelników biblioteki szkolnej  Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
        • Rocznica wybuchy Powstania Styczniowego

• Powstanie Styczniowe wybuchło 155 lat temu, 22 stycznia 1863 r. Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczął się największy w XIX w. polski zryw narodowy. Pochłonęło ono kilkadziesiąt tysięcy ofiar i w ogromnym stopniu wpłynęło na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń.