• ZIMA NA ŁYŻWACH W RAWIE MAZOWIECKIEJ

• BURMISTRZ MIASTA RAWA MAZOWIECKA  ZAPRASZA NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z NAUKI JAZDY NA ŁYŻWACH ORGANIZOWANE W RAMACH ZADANIA UPOWSZECHNIANIE SPORTÓW ZIMOWYCH „ZIMA NA ŁYŻWACH W RAWIE MAZOWIECKIEJ”

• Szkoła Twórczych Umysłów

• Od 1.01.2019 roku do 31.12.2020 r. w naszej szkole jest realizowany projekt „Szkoła twórczych umysłów"- rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności niezbędnych na rynku pracy w Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej.

• Dzieciństwo bez przemocy

• Szanowni Państwo, w lutym 2016 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przystąpił do Projektu Rady Państw Morza Bałtyckiego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo 2014-2020 – „Dzieciństwo bez przemocy. Odejście od stosowania kar cielesnych w Regionie Morza Bałtyckiego" (Non-violent childhoods, moving on from corporal punishment in the Baltic Sea Region).
        • Noah's Ark

• Projekt e Twinning „Noah's Ark" realizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 2 w Rawie Mazowieckiej oraz szkoły parterskie z Włoch: „Alighieri" di Ripalimosani oraz z Hiszpanii: CEIP MANUEL FERNANDEZ. Projekt rozpoczął się w grudniu 2018r. i trwać będzie do czerwca 2019r.
        • Otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

• 28 listopada br. w Ośrodku Rozwoju Edukacji odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała to prestiżowe wyróżnienia 35 przedszkolom i 29 szkołom należącym do sieci przedszkoli i szkół promujących zdrowie w Polsce.

• List Ministra Edukacji i Głównego Inspektora Sanitarnego

• Szanowni Państwo,
            Rodzice i Opiekunowie,

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.
        • ERASMUS+

• Szkoła Podstawowa nr 2 od 1 września 2018 roku bierze udział w dwuletnim projekcie wspólnie ze szkołą w Hankham z Anglii. Projekt pt. „Partnership to Evaluate, Advise and Review Language Learning"  realizowany jest w ramach programu ERASMUS+, Akcji 2: Partnerstwa współpracy szkół. Całkowite przyznane dofinansowanie to 10 194 EUR.

• Materiały

• Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym w systemie edukacji w świetle nowych przepisów prawa oświatowego.