Nawigacja

Promocja Zdrowia

 

  1. STANDARD PIERWSZY 

Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.

Konkursy

XIV TURNIEJ WIEDZY PRZYRODNICZEJ Z radością odnotowujemy kolejny sukces uczniów naszej szkoły. Nikola Sosnowska została laureatką, zaś Bartosz Czajka z kl. VIIa i Igor Włodarski z kl. VIIb finalistami XIV Turnieju Wiedzy Przyrodniczej Uczniów Szkół Podstawowych - Członków Szkolnych Kół Ligi Ochrony Przyrody. Uczniów przygotowała p. Elżbieta Górska.

NAJLEPSZY EKOLOG W SZKOLE Ostatnio odbył się w naszej placówce organizowany przez koło LOP konkurs "Najlepszy ekolog w szkole". Zwycięzcą został Bartek Czajka z kl. VIIA, II miejsce zdobyła Magdalena Machałowska z kl. VIIC, zaś III - Jan Wieteska także z VIIC. Wszystkim gratulujemy!

Spotkania z Pielęgniarką szkolna w SzPZ: 
członek zespołu promocji zdrowia, wspiera szkolnego koordynatora ds. promocji zdrowia,  aktywnie uczestniczy w planowaniu, realizacji i ewaluacji działań w zakresie promocji zdrowia, 

Dyrekcja wspiera działania w zakresie promocji zdrowia, uczestniczy w spotkaniach, dokonuje oceny podejmowanych działań, wspólnie z zespołem planuje działania na przyszły rok.

Efekty działań długofalowych

Podejmowane działania długofalowe z promocji zdrowia mają odzwierciedlenie między innymi w naszych absolwentach

Dominika Skoneczna - wiecemistrzyni Polski Kadetek w piłce siatkowej

   

W pierwszy weekend maja Kuba Kwapiś brał udział w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych – był bohaterem finałów XXIV OOM w tenisie stołowym. Zagrał w trzech finałach i we wszystkich zwyciężył!!!

 

  1. STANDARD DRUGI 

Klimat społeczny sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów. 

Wycieczki

   

Warsztaty plastyczne klasy IV a w dniu 15.06.2018 r. "Spotkanie w Wiosce Dębowej"

  

MAKULATURĘ OPŁACA SIĘ ZBIERAĆ Klasa VIb oraz IVb za zbiórkę makulatury pojechały na wycieczkę.Uczniowie zapoznali się z działalnością kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, identyfikowali skamieniałości wykopane w trakcie eksploatacji złóż oraz obejrzeli z trasu widokowego w Żłobnicy ogrom kopalni. Ponadto zwiedzili Górę Kamieńsk - zjeżdżali roller coastererem , okazało się , że to atrakcyjna zabawa z dużą dawką adrenaliny dla wszystkich.

   

NA PIKNIKU NAUKOWYM
9 czerwca dzieci z naszej szkoły, które wzięły udział w konkursie organizowanym przez RAWiK. W nagrodę wyjechały do Warszawy na Piknik Naukowy.

  

ZWIEDZAMY MAZURY
W dniach 9-11 maja oddziały VIB i IVA udały się na wycieczkę na Mazury. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Pola Grunwaldu, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz Muzeum Budownictwa Ludowego. Kolejnego dnia udali się do św. Lipki, zamku w Reszlu oraz przejechali zabytkową ciężarówka do Wilczego Szańca. Dzień zakończył się podchodami i ogniskiem z kiełbaskami. Ostatniego dnia zwiedzili okolicę Bęsi, po czym relaksowali się na rejsie po jeziorze Śniardwy.

​​​​​​​

  1. STANDARD TRZECI

Szkoła realizuje edukację zdrowotną i program profilaktyki dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dąży do poprawy skuteczności działań w tym zakresie 

Działalność Szkolnego Koła PCK  

   

Działalność Świetlicy Szkolnej


   


Pracę Pedagoga Szkolnego i Psychologa – prowadzone spotkania dla rodziców, warsztaty, pogadanki.

Spotkania z Policjantami, Ratownikami WOPR, Pielęgniarką szkolną. 

  

Organizowanie happeningów:
promujących zdrowy styl życia
informujący o szkodliwości palenia

      

Projekt eTwinning "ENERGETYCZNA DIETA DLA MÓZGU"

  


Uczniowie oddziału VIB realizowali projekt w ramach programu eTwinning pt. "Energetyczna dieta dla mózgu". Projekt miał na celu uświadomienia uczniów, w praktyczny sposób, na temat istoty właściwego odżywiania oraz jego wpływu na homeostazę organizmu, w tym na pracę mózgu. Słowa klucze: odżywianie, mózg, energia, dieta, koktajl, interdyscyplinarność, kampania społeczna, homeostaza. Przez tydzień uczniowie zapoznawali się z prezentacją dotyczącą 'naturalnych energetyków'. Projekt realizują p. Dorota Kryczka oraz p. Magda Woźniak we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce.

Przygotowywanie ulotek i plakatów o tematyce  zdrowotnej i profilaktycznej.

 

  1.  STANDARD CZWARTY

Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu oraz dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami


    

Szkoła wyposażona w szafki na książki – rozwiązano problem ciężkich plecaków :)

  

Infrastruktura sprzyjająca zdrowiu uczniów: boiska wielofunkcyjne, plac zabaw, patio, dostosowanie dla osób niepełnosprawnych (podjazd).

      

Ławki z oznaczeniami kolorem – dobór do wzrostu uczniów.


Dofinansowanie korzystania z pływalni Aquarium i zaplecza Spa dla nauczycieli i pracowników szkoły. 

Ciepłe i smaczne posiłki wydawane na stołówce szkolnej.

 

Organizacja zajęć pozalekcyjnych dla uczniów – klub sportowy MLUKS DWÓJKA – tenis stołowy, piłka siatkowa, SKS z LA.

 

Podwójny Złoty Medalista MP Żaków
W dniach 8-10 czerwca 2018 r. w Kraśniku rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym. Rawski klub sportowy w tym turnieju reprezentował Marcel Błaszczyk, który do tych zawodów przystępował z numerem pierwszym. Turniej rozegrano w dwóch konkurencjach sportowych: gra indywidualna oraz deblowa. W turnieju gry indywidualnej Marcel przebrnął bardzo szybko.

    

W dniu 18.06.2017 odwiedził naszą szkołę siatkarz zespołu Aluron Virtu Warta Zawiercie Grzegorz Bociek. Atakujący ma na swoim koncie występy w kadrze Polski oraz dwukrotne mistrzostwo Polski z drużyną z Kędzierzyna Koźla. Grzegorz Bociek zachęcał uczniów do aktywności fizycznej, opowiadał o swoich osiągnięciach i przeprowadził trening z siatkarkami z klubu sportowego MLUKS DWÓJKA. 

   

W naszej szkole odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań z piłkarzami RTS Widzew Łódź. Uczniów Rawska2ka swoją obecnością zaszczycili Radosław Sylwestrzak oraz Bartłomiej Rakowski. Spotkanie zostało podzielone na trzy części. Pierwszą z nich była pokazowa lekcja wychowania fizycznego, którą poprowadzili nasi piłkarzy. Następnie odbył się konkurs wiedzy o Widzewie (tutaj nasze totalne zaskoczenie, młodzi Widzewiacy prawie w sposób perfekcyjny opanowali wiedzę o naszym klubie). Na zakończenie spotkania uczestnicy spotkania mieli okazję zdobyć autografy, zrobić pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi gośćmi oraz otrzymać widzewskie gadżety. 
 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
    96-200 Rawa Mazowiecka ul. Miła 2
  • 46 814 22 36

Galeria zdjęć