Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej jest placówką oświatową z prawie sześćdziesięcioletnią tradycją. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wielu funkcjonowały w jej ramach oddziały sportowe o różnych specjalizacjach. Na terenie naszej szkoły działają dwa uczniowskie kluby sportowe, w których trenerzy szkolą dzieci i młodzież w zakresie tenisa stołowego i piłki siatkowej. Obydwa mogą pochwalić się znaczącymi sukcesami odnoszonymi na terenie województwa oraz kraju.

Wiem, że wielu rodziców zastanawia się nad organizowaniem dla swoich dzieci dodatkowych zajęć sportowych. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że czasami zwyczajnie brakuje czasu, aby dziecko po zajęciach szkolnych mogło uczestniczyć w treningach każdego dnia.
W związku z powyższym chcielibyśmy i zaproponować Państwu zapisanie dziecka do klasy sportowej, w której szkolenie odbywać się będzie przede wszystkim
w czasie zajęć szkolnych. W klasie pierwszej będą to przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe, prowadzone zgodnie z zaleceniami najlepszych specjalistów, na podstawie programów zaakceptowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ukierunkowane będą na szkolenie w zakresie siatkówki dziewcząt oraz tenisa stołowego. Dyscypliny sportowe będą wprowadzane systematycznie przez pierwsze trzy lata nauki. Dzieci zaczynać będą zajęcia o 8.00 zajęciami sportowymi a później realizować będą pełny zakres podstawy programowej.

Nadmieniam, że w szkole funkcjonuje stołówka, świetlica pracująca do godz. 17.30. Zapewniamy opieką pedagogiczną, psychologiczną, realizujemy wiele projektów finansowanych
ze źródeł zewnętrznych, oferujemy szeroką gamę zajęć dodatkowych, wycieczek krajoznawczych, również zagranicznych, prowadzimy międzynarodową wymianę młodzieży. W szkole wiele się dzieje
a stworzenie oddziałów sportowych będzie dopełnieniem naszej oferty. Szczegółowe kryteria przyjęć do klasy sportowej opublikowane są na stronie www.rawska2ka.pl

Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną poprzez rawską platformę vEdukacja. https://portal.vulcan.net.pl/jst/rawamazowiecka/CMS/nabor-k.aspx