Edukacja przedszkolna

Blok tematyczny: Dzień dziecka
Tematy dni: Święto dzieci; Dzieci na świecie; Gdy jest nam nudno; Mój przyjaciel

W dniach od 1.06.2020 do 5.06.2020 rozmawiać będziemy na temat praw dzieci. Dowiemy się, że istnieją organizacja, która się nimi zajmuje (UNICEF) i która stworzyła Konwencję Praw Dziecka. Dowiemy się także, kim jest Rzecznik Praw Dziecka. Dowiemy się, w czym są podobne i czym różnią się dzieci z innych krajów. Wymienimy nasze sposoby na nudę, a także porozmawiamy na temat tego, kogo możemy nazwać przyjacielem i dlaczego warto mieć przyjacół. W związku z Dniem Dziecka poznamy różne gry i zabawy. Będziemy ćwiczyć dodawanie w zakresie 10. Będziemy dokładać i odkładać elementy tak, by byłą ich podana liczba.

Poznamy literę H, h jak hamak lub Helena. Nauczymy się wysłuchiwać głoskę h na początku i w środku podanego wyrazu.