Nawigacja

Religia

Religia

Kl. III – 30.04.2020 r.

Katecheza 41( numer w podręczniku)

T: Zmartwychwstały Pan Jezus jest obecny we Mszy Świętej pod postacią chleba i wina.

W Wielki Czwartek podczas Ostatniej Wieczerzy Pan Jezus sprawował pierwszą Mszę Świętą. Pozostał na zawsze z nami w znaku chleba i wina. Każda Msza Święta jest pamiątką Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Przemienienie chleba i wina w Ciało i krew Pana to najważniejsza i najświętsza chwila Mszy Świętej. Mszę Świętą sprawuje kapłan. Ministranci przynoszą na ołtarz chleb i wino. Kapłan modli się, bierze chleb i wypowiada słowa, które Pan Jezus powiedział podczas Ostatniej Wieczerzy: "Bierzcie i jedzcie to jest Ciało moje" (Mt 26,26b).
W tym momencie dokonuje się przeistoczenie. Chleb staje się Ciałem Pana Jezusa. Widzimy nadal chleb i pozostaje smak chleba, ale to jest prawdziwe Ciało Pana Jezusa. Kapłan ukazuje ludziom Ciało Pańskie - składa Je na złotym talerzyku i przyklęka. Potem Kapłan, trzymając kielich, mówi: "Pijcie
z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów" (Mt 26, 27b- 28). Dokonuje się przeistoczenie. Wino staje się Krwią Pana Jezusa. Widzimy nadal wino i pozostaje smak wina, ale to jest prawdziwa Krew Pańska. Kapłan ukazuje kielich z Krwią Pana Jezusa, potem stawia go na ołtarzu i przyklęka.
Przeczytaj z podręcznika 
SŁOWA KLUCZE oraz fragment z Pisma Świętego "BÓG MÓWI". Postaraj się odpowiedzieć na pytania podsumowujące katechezę "ZASTANÓW SIĘ I ODPOWIEDZ".
Uzupełnij zadania w ZESZYCIE

 

Przypominam również, że dzisiaj tj. 30 kwietnia o godzinie 16.30 będzie prowadzona przez stronę parafii Ojców Pasjonistów katecheza duszpasterska dla dzieci przez ojca Jerzego😊 niech nikogo nie zabraknie😊

Pozdrawiam gorąco Aneta Miśkiewicz😊

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
    96-200 Rawa Mazowiecka ul. Miła 2
  • 46 814 22 36

Galeria zdjęć