Nawigacja

religia 06.05.2020r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 

Temat: Maryja naszą Matką. 

( wpisz taki temat do zeszytu i przeczytaj poniższe wiadomości)

              Dziś będziemy rozmawiać o Maryi, która nieustannie modli się za nas do swego Syna. Można nawet powiedzieć, że całe życie Maryi było modlitwą. Maryja była posłuszna Bogu, wypełniła Jego wolę. Jako Matka z wielką troską zajmowała   się   swoim   Synem.   Maryja była przy swoim Synu do samego końca. Tuż przed śmiercią Pan Jezus oddał wszystkich ludzi opiece Maryi. Od tej chwili jesteśmy dziećmi Maryi a Maryja jest naszą Matką i wstawia się za nami do Pana Jezusa.

Ludzie odczuwają matczyną miłość  Maryi i swoje uczucia wyrażają na wiele sposobów –  pielgrzymują do świętych miejsc związanych z Matką Bożą ( Częstochowa), budują kościoły, których patronką jest Maryja, śpiewają pieśni i piosenki maryjne, dbają o przydrożne kapliczki i modlą się przy nich. Taką szczególna modlitwą   do   Matki   Bożej   jest   Litania   Loretańska.   Jej   nazwa   pochodzi   od włoskiego   miasta   Loreto,   w   którym   gorąco   modlono   się   do   Matki   Bożej słowami   litanii.   Litania   Loretańska inaczej Litania do Najświętszej Maryi Panny  składa   się   z   wielu   wezwań   określających Maryję i próśb o modlitwę.

Co  to  znaczy,  że  Maryja jest  Pośredniczką?   (  przedstawia   w naszym  imieniu

nasze prośby Panu Jezusowi ).

 Matka   Boża   wskazuje   nam   drogę   do   nieba.Maryja pragnie nam uświadomić, że najłatwiej dojść do nieba, gdy kroczy się po śladach   Pana   Jezusa,   czyli   postępuje   się   dobrze.   Jeśli   zaufamy   Maryi  i   Jej Synowi, pokonamy wszelkie problemy. Matka   Boża   lubi,   gdy   się   modlimy   i   jesteśmy   dobrzy,   ponieważ   wtedy okazujemy też miłość Panu Jezusowi.

3 maja obchodziliśmy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

https://youtu.be/t-cuHEYk-kk

 

Zachęca do zapoznania się z poniższymi linkami:

https://youtu.be/xXSIsEbuQEI 

https://youtu.be/SSAaGrG1V-k 

https://youtu.be/aTn90jykxvs- 

https://youtu.be/6ls6oYZxhQM 

 

Praca domowa: Narysuj kapliczkę która znajduje się się w poblizu Twego miejsca zamieszkani lub wydrukuj sobie obrazek kapliczki pokoloruj go i pieknie ozdób  ją kwiatami. pod ilustracją zapisz zdanie:  Maryjo jesteś moją Matką i  chcę byś prowadziła mnie do Pana Jezusa.

Pozdrawiam B. Machałwska. 

(Pamiętajcie o spotkaniu online z o. Jezrzym czwartek 07.05.2020r. godz.16.30)

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
    96-200 Rawa Mazowiecka ul. Miła 2
  • 46 814 22 36

Galeria zdjęć