Nawigacja

Religia 29.04.2020r.

Witam! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Na początku naszego spotkanie chcę przypomnieć o jutrzejszym spotkaniu on -line, katechezie formacyjnie prowadzonej przez O.Jerzego z kościoła O.Pasjonistów. Czwartekt tj. 30.04.2020r o godz. 16.30.

Temat katechezy: Modlitwa Pańska przygotowaniem do Uczty Eucharystycznej.  ( treść takiego tematu wpisz sobie do zeszytu)

Dziś mówimy o Modlitwie Pańskiej czyli o modlitwiej Ojcze nasz.  Nazwa Modlitwa Pańska bo nauczył ją Pan Jezus. Modlitwy tej nauczył Pan Jezus swoich Apostołów, kiedy zapytali Go jak mają się modlić

. Modlitwa ta przypomina nam, że Bóg jest naszym Ojcem, że mieszka w niebie i pragnie byśmy naszego prawdziwego szczęścia czyli tego, by królestwo Boże było pośród nas.  (Ojcze nasz któryś jest w niebie święc się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje)

W modlitwie tej prosimy Boga o to by w naszym życiu wypełniała się Jego wola, bo Bóg jako nasz Stwórca wie co dla nas jest najlepsze. ( bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi).

 Prosimy Boga by udzielił nam chleba powszedniego czyli tego co jest nam potrzebna do życia codziennego (jedzenie, ubranie itp) (chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj ).

Aby Pan Bóg przebaczył nam nasze grzechy, złe uczynki, ale i my mamy przebaczyć tym, którzy nam zawinili. ( odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom)

Prosimy by  Bóg nas strzegł od wszelkiego zła. ( i wóź nas na pokuszenie ale nas zbaw od złego). Amen + co znaczy niech sie tak stanie.

Przecztaj temat na stronie 100- 101.

Zeszyt| pod tematem wpisz zdanie:  Bóg jest naszym najlepszym Ojcem. kocha nas.

Narysyuj duże serce i wpisz ładnymi literami: Ojcze nasz.

Jako podsumowanie tematu odsłuchaj , podaję link strony: 

https://youtu.be/vKsdRmHHa0M

Praca domowa:

Ułóż modlitwę w której podziękujesz Panu Bogu za codzienny pokarm  i Eucharystię , wpisz ją do zeszytu i odeslij na adres: b.machalowska@rawska2ka.pl

Llisty tych, którzy oddali były piękne, wzorowo wywiązalioście sie z zadania.yes Gratulujęsmiley

Przypominam o oddaniu zaległej pracy domowej, tym  którzy tego jeszcze nie zrobili : List do Pana Jezusa                              o Twoich  przygotowaniach do I Komunii Świętej.

Pozdrawiam wszyskich Was. wink

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
    96-200 Rawa Mazowiecka ul. Miła 2
  • 46 814 22 36

Galeria zdjęć