edukacja wczesnoszkolna

Rozwiązania zagadek

Sprawdź, czy dobrze rozwiązałeś zagadki?!

1.W domu mieszka 6-osobowa rodzina: Kasia, jej brat Bartek, mama, tata, ciocia i wujek. Ile będzie osób gdy mama urodzi córeczkę, a ciocia bliźniaki?

6 + 1 + 2 = 9

2.Rozalia i Konwalia - sympatyczne ośmiornice wybrały się na zakupy. Jednak w sklepie z butami pojawił się problem, bo nikt nie mógł policzyć ile razem będzie potrzeba bucików. Może wy wiecie ile nóg mają dwie ośmiornice?

2 x 8 = 16

3.Klara miała 23 zł. Kupiła trzy ołówki po 1 zł każdy oraz 4 notesy po 2,5 zł każdy.

Ile pieniędzy jej zostało?

Klarze zostało 10 zł.

3 x 1 zł + 4 x 2,5 zł = 13 zł.

23 - 13 = 10 zł.

4. Kacper zjada w ciągu minuty 15 malin.

Ile zje malin w ciągu 6 minut?

15 x 6 = 90 malin

5. Grzesia odwiedziły dzieci i mama zamówiła im dużą pizzę. Grześ zjadł jeden kawałek, ale że pizza była bardzo smaczna - zjadł też drugi i trzeci. Inne dzieci zjadły 6 kawałków. Dla mamy, taty i babci zostało po jednym kawałku. Na ile kawałków była pokrojona pizza?

Pizza była pokrojona na 12 kawałków.

3 (Grześ) + 6 (dzieci) + 1 (mama) + 1 (tata) + 1 (babcia) = 12