edukacja wczesnoszkolna

Edukacja wczesnoszkolna

Dzień dobry,

Dzisiaj przeczytaj opowiadanie ,,Wstyd” z książki Grzegorza Kasdepkego ,,Tylko bez całowania!” .

1.      Porozmawiaj z rodzicem o wstydliwych sytuacjach i radzeniu sobie ze wstydem. Odpowiedz na pytania:                                                                                                                                                      - Dlaczego wygląd pani Miłki wzbudził zainteresowanie dzieci i pasażerów w autobusie?                                                                                                                                                                 – Co czuła pani Miłka, gdy zorientowała się, że ma wałki na włosach?                                                    – Dlaczego pajacyk schował się w toalecie?                                                                                            - Z jakiego powodu Bodzio i Zosia się pokłócili?                                                                                      – W jakichś sytuacjach czujecie się zawstydzeni?                                                                                                                                                                                                                                                       – W jaki sposób można radzić sobie ze wstydem?                                                                                   – Jakich rad z własnego doświadczenia udzielilibyście osobie, która jest zawstydzona?

2.      Leksykon – wyjaśnij znaczenia wyrazów s. 111.

3.      Wykonaj karty pracy s. 70

4.      Zapoznaj się z nową formą wypowiedzi – podziękowaniem – podr. s. 80

5.      Wykonaj k.p. – 71

6.      Gimnastyka oka i języka- przeczytaj wiersz Agnieszki Frączek ,,Groźny groch” -podr. s. 81.

7.      Ćwiczenia dodatkowe- k.s.95 ćw. 15,19

8.      Zrób to sam! ,,Moja twarz”- praca dla chętnych – k. s.72

Przepisz na kolorowo do zeszytu z matematyki;

1 wiek=100 lat

Wieki zapisujemy za pomocą znaków rzymskich, np. VI wiek. Do zapisu lat używamy cyfr arabskich, np. 2020.

1.      Przyjrzyj się uważnie osi czasu, która wskazuje jak  określać wiek, w którym miały miejsca podane wydarzenia.  Zobacz jak należy obliczać upływ wieków między podanymi datami.                                                                                                                      Wykonaj zad. 1 s. 135 podr. w zeszycie              zad. 2 i 3 s. 135 – ustnie.

2.      Zadania dodatkowe – s. 75 ćw. 26,27

3.      Oblicz zadania -k.p. 54-55

Przyślij zdjęcie: j.pol. -podr. ćw. 2 s. 80                                      ćw. 3 s.80 dla chętnych