Nawigacja

edukacja wczesnoszkolna

edukacja wczesnoszkolna

15 kwietnia

Witam, po świętach i zapraszam!

Dzisiaj zostaniesz odkrywcą - ,,Wynalazek a odkrycie”

1.      Przeczytaj ze zrozumieniem tekst Wojciecha Mikołuszki ,,Odkrycia i wynalazki” podr. s. 62-63.   Zastanów się czym jest - odkrycie, a czym wynalazek?

2.      Poznaj postaci odkrywców, wynalazców i ich dokonania.                                                                   -Co pozwoliło na wynalezienie mikroskopu?                                                                                       – Kto wykonał pierwszy mikroskop?                                                                                                         – Co można było po raz pierwszy opisać za jego pomocą?                                                                     – Kto jako pierwszy wytworzył fale elekromagnetyczne?                                                                   – Co wynaleziono dzięki tym falom?                                                                                                          – Jakie znasz inne przykłady odkryć i wynalazków?

3.      Wykonaj ćwiczenia z k.p. -56-57

4.      Przeczytaj poczytankę ,,Odkrycia Cyryla”- s. 102-103. Porozmawiaj z rodzicami na temat roli odkryć w życiu człowieka.

5.      Ćwiczenia dodatkowe- - s. 96 ćw. 18

6.      Wykonaj zadania z mat. k.p. 42-43

 

Wykonaj zdjęcie i prześlij -mat. Zad. 5 s. 43

 

 

Miłego dnia!

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
    96-200 Rawa Mazowiecka ul. Miła 2
  • 46 814 22 36

Galeria zdjęć