Język angielski 30.03.2020 Poniedziałek

Topic; This is our Earth

Good morning!

Dzisiaj będziemy pracować z tekstem z podręcznika ze strony 42

Poproszę dzieci najpierw o zapisanie do zeszytu następujących słówek:

• The Earth- Ziemia (planeta)

• The Sun – Słońce (planeta)

• sun- słońce

• daytime- dzień

• night-noc

• every day- codziennie

• half- połowa, połówka

• our- nasz,nasza

• dark- ciemny

• round and round- dookoła, w kółko

• people- ludzie

• live- mieszkać, żyć

• Japan- Japonia

Teraz trochę wiedzy geograficznej. Czy dzieci wiedzą jaki jest związek pomiędzy Słońcem i Księżycem a Ziemią?

Odp:

Ziemia krąży dookoła Słońca a Księżyc krąży dookoła Ziemi. Dodatkowo Ziemia obraca się wokół własnej osi- zajmuje jej to 24 godziny. W tym czasie na jej części, która w danej chwili jest zwrócona do Słońca, panuje dzień a na przeciwnej jest noc.

O tym właśnie będzie dzisiejszy tekst, który najpierw dzieci posłuchają a potem nauczą się ładnie czytać.

Proszę zatem o wysłuchanie tekstu z lektorem (przypominam, by dzieci wysłuchały nagranie przynajmniej dwa razy)

NEA_Pol_L3_Tk2.30.mp3

Jeśli dzieci wysłuchały już nagrania, proszę jeszcze raz przeczytać tekst ze zrozumieniem ponieważ będzie trzeba odpowiedzieć w zeszycie na pytania, które znajdują się pod tekstem (str 42).

Pytania przepisujemy do zeszytu i odpowiadamy czy są prawdziwe czy fałszywe.

Jeśli pytanie jest prawdziwe obok piszemy -True, jeśli nieprawdziwe piszemy- False i udzielamy poprawnej odpowiedzi.

To tyle na dziś, życzę miłej nauki.yes