Religia 24.6..2020r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witajcie Kochane Dzieci to już ostania katecheza, lekcja religii w tym roku szkolnym.

Bogu dziękujmy, że udało nam się dobrnąć do końca, bardzo ważnego dla Was roku szkolnego.
Przed Wami ostanie przygotowania do spotkania z Panem Jezusem w Komunii Świętej.

Już nie długo otrzymacie do rąk wasze świadectwa szkolne, które będą potwierdzeniem waszej całorocznej pracy.    W życiu codziennym również czyny i słowa świadczą o człowieku. Pan Jezus pragnie, abyśmy byli Jego uczniami i dawali o Nim świadectwo. zarówno po czynach, jak i słowach możemy poznać, jaki jest człowiek, a Pan Jezus pragnie byśmy byli Jego uczniami.

"Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam"
- Do koga Pan Jezus kieruje te słowa?
- Do czego powołuje nas Pan Jezus?

" Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!"
- Do czego wzywa nas Pan Jezus?

Pan Jezus posyła nas, abyśmy o Nim świadczyli. sam daje przykład, jak wypełnić to zadanie.
Pan Jezus zawsze z miłością odnosił się do wszystkich, którzy do Niego przychodzili. Jego miłość uzdrawiała ciała i dusze - litował się nad chorymi, karmił głodnych, odpuszczał grzechy, pocieszał płaczących, a przede wszystkim oddał za nas swoje życie. jesteśmy uczniami Jezusa i powinniśmy słuchać jego nauki oraz wypełniać ją w naszym codziennym życiu.
Zatem każdy na co dzień powinien swoim zachowanie świadczyć o Chrystusie, czyli postępować tak,  jak postąpiłby uczeń Pana Jezusa.

Kochani przypominam o spotkaniu przygotowującym                                                                    do I Komunii Świętej w piątek tj,  26.06.2020r. o godz. 16.00.
Utrwalajcie sobie formułkę spowiedzi.

Do zobaczenia w piątek :) B. Machałowska.