Religia 05.06.2020r

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Katecheza 49 (strona 114-115)

Temat: Błogosłaieństwo  życiu człowieka. (wpisz do zeszytu)

Bóg obiecuje swoje błogosławieństwo dla tych którzy, będą przestrzegać jego przykazań.

Człowiek błogosławiony czyli inaczej szczęśliwy. Bóg pragnie szczęścia dla człowieka, dlatego mówimy i z wiarą przyjmujemy Boże błogosławieństwo na przykład pod koniec każdej Mszy Świętej.

przeczytajcie z podręcznika BÓG MÓWI

odpowiedz na pytanie:

- Komu Pan Bóg okazuje swoja łaskę?

- Jak należy postępować, aby zasłużyć na łaskę Bożą?

Bóg obdarza swoimi łaskami tych, którzy Go miłują i wypełniają Jego wolę. Boże błogosławieństwo pomaga w codziennym życiu. Człowiek błogosławiony jest obdarzony szczęściem przez Boga i pełen Jego łaski.

Rodzice błogosławią swoje dzieci przy różnych okazjach, w czasie chrztu świętego, I Komunii świętej, lub gdy udajemy się w podróż. Błogosławią to znaczy życzą im szczęścia, Bożej łaskawości. Błogosławić może każdy z nas kreśląc znak krzyża na chlebie, czy zasiadając do stołu.

Pod tematem do zeszytu wydrukuj lub przerysuj krzyżówkę i rozwiąż ją.

Przypominam o wtorkowym  spotkaniu przygotowującym do I Komunii świętej w kościele  tj.09.06.2020r. o godz.19.00