Nawigacja

Religia 03.06.2020r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 

Katecheza 48. (podręcznik strona 110-111)

Temat: Nasze uczestnictwo we Mszy Świetej.

 Na dzisiejszej katechezie powiemy sobie o naszym uczestnictwie we Mszy Świętej. Każdy człowiek lubi dostawać zaproszenia na różne uroczystości czy to te, które mają miejsce w naszych rodzinach czy wśród naszch znajomych. Wówczas przygotowujemy się do takiej uroczystości pięknie się ubieramy i cieszymy się tym iż  będziemy mogli spotkać się z innymi przy pięknie zastawionym stole.

Pan Jezus też zaprasza nas na swoja Ucztę czyli na  Mszę Świętą.

Msza Święta to inaczej Uczta Eucharystyczna.

 W podręczniku na stronie 110 mamy fragment z Pisma Świętego ( Łk 14, 16-21) mówiący na  o uczcie jaką przygotował pewien człowiek. Przeczytajcie go, a nastepnie odpowiedzcie na pytania:

- Co przygotował pewien człowiek?

- Jak na zaproszenie odpowiedzieli goście?

- Co gospodarz nakazał słudze?

Wiemy już z  przeczytanego fragmentu Ewangelii, że człowiek ten przygotował ucztę, wysłał zaproszenia, ale zaproszeni goście mieli inne, ważniejsze według nich sprawy i nie znaleźli czasu, aby przyjść na ucztę. Podobnie i  my postępujemy jeśli nie uczestniczymy w niedzielnej Mszy Świętej. Pan Jezus zaprasza nas na ucztę, daje nam siebie, abyśmy mieli siłę iść drogą dobra  i miłości, byśmy zasłużyli sobie na nagrodę w niebie. Naszym zadaniem jest odpowiedzieć na zaproszenie Pana Jezusa. On na nas czeka.

Do zeszytu pod tematem wpisz poniższe zdania:

UCZTA - EUCHARYSTIA

PEWIEN CZŁOWIEK - PAN JEZUS

GOŚCIE - WSZYSCY LUDZIE

Musimy pamiętać, iż nasze uczestnictwo we Mszy Świetej powinno polegać na:

- odpowiadamniu na słowa kapłana;

- śpiewaniu ;

- przyjmujmowaniu Komunii Świętej;

Ważny komunikat!

W czwartek nie będzie już spotkania on-line. Ojciec Jerzy zaprasza tego dnia czyli w czwartek ( 04.06.2020r) o godz.16.30 do kościoła na spotkanie przygotowujące do I Komunii Świętej. Obecnośc obowiązkowa. Proszę na spotkanie do kościoła zabrać maseczkę. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w czwartek.

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
    96-200 Rawa Mazowiecka ul. Miła 2
  • 46 814 22 36

Galeria zdjęć