Religia 07. 05. czwartek

Sakramenty święte .

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

- Modlitwa - śpiew ,, Dzieckiem Bożym jestem ja "

1. Każdego dnia w życiu człowieka ma miejsce wiele różnych wydarzeń : radosnych i smutnych , takich , które wywołują uśmiech na twarzy i takich , które powodują łzy .

- Obejrzyj ilustracje w podręczniku na s. 106 - 107 .

2. Na tej lekcji dowiemy się , w jakich momentach życia jest obecny Pan Jezus .

3. Odczytaj fragment z Pisma Świętego : Mt 28 , 20 - podręcznik s. 106 .

4. Pomyśl :

- Jak długo w naszym życiu jest obecny Pan Jezus ?

Pan Jezus chce być obecny w całym naszym życiu , w każdym jego momencie , w każdym wydarzeniu .

5. Sakramenty święte to widzialne znaki , przez które Pan Jezus jednoczy nas ze swoim Ojcem i między ludźmi .

Jest ich siedem : chrzest , bierzmowanie , Eucharystia , pokuta , namaszczenie chorych , kapłaństwo ( sakrament święceń), małżeństwo .

6. Przeczytaj tekst na s. 107 - podręcznik oraz obejrzyj ilustracje na s. 108 - 109 .

7. - Podczas wieczornej modlitwy podziękuj Panu Jezusowi za sakramenty święte .

- Zapamiętaj nazwy sakramentów świętych .

- Wykonaj zadanie w kartach pracy na s. 50 .

- Nie musicie mi dzisiaj przysyłać zdjęć . Będziecie przysyłać zdjęcia tylko tych prac , o które Was poproszę . Pozostałe zadania sprawdzę , jak już będziemy na zajęciach w szkole .