Edukacja wczesnoszkolna

Wtorek 21.04.2020r.

Temat: Klasowy projekt

1. Wysłuchanie opowiadania Projekt ,,Paryż" z cyklu ,,Listy od Hani i Henia" czytanego przez rodzica. Swobodne wypowiedzi dzieci oceniających zachowanie Hani. P. s. 52,53
  2. Sprawdzenie rozumienia tekstu:

- Na czym polegał i jaki nosił tytuł projekt, który miały wykonać Hania i jej koleżanki?

- Ile czasu miały dziewczynki na przygotowanie projektu?

- Jak dziewczynki zaplanowały pracę nad projektem ,,Paryż"?

- Dlaczego Hania nie poszła do Julki na spotkanie w sprawie projektu?

- Dlaczego Hania nie poszła na kolejne spotkania poświęcone przygotowaniom projektu?

1. Ocena sytuacji bohaterów:

- Jak sądzisz, czy Hania słusznie zrobiła, że poszła do Henia, zamiast pójść do Julki i pracować z koleżankami nad projektem? Dlaczego?

- Jak myślisz, czy koleżanki rzeczywiście rozkazywały Hani? Czy Hania słusznie sie zdenerwowała? Dlaczego?

- Jak sądzisz, dlaczego Hania nie chciała iść do szkoły w dniu prezentacji projektu?

- Czy Hania słusznie zrobiła, że wyszła z koleżankami na środek podczas prezentacji projektu? Jak inaczej mogła postąpić Hania?

1. Wnioski dla ucznia:

- Jak Hania mogła się czuć w dniu prezentacji projektu? Dlaczego?

- Jaka podpowiedź może wynikać ze snu Hani?

1. Próba odpowiedzi na pytanie: Od czego zależy sukces grupy?
  2. Zaznaczenie zdań, które są zgodne z treścią listu od Hani. Udzielani odpowiedzi na pytanie: Kogo Hania powinna przeprosić za swoje zachowanie? P. s. 52,53 K. s. 59 ćw.1
  3. Ustalenie zasad pracy nad projektem. Łączenie liniami odpowiednich fragmentów zdań. K. s. 59 ćw.2
  4. Uzupełnianie tabeli poznanymi częściami mowy: rzeczownikami, czasownikami i przymiotnikami. K. s. 60 ćw. 3 ( ćwiczenie odeślij do sprawdzenia)
  5. Zamienianie rzeczowników na czasowniki lub czasowników na rzeczowniki. K. s. 60 ćw.4