Edukacja wczesnoszkolna

Czwartek 16.04.2020r.

Temat: Calineczka

1. Wysłuchanie czytanej przez rodziców baśni Hansa Christiana Andersena Calineczka ( można odtworzyć nagranie z Internetu)

2. Opowiadanie baśni na podstawie wysłuchanej lektury i historyjki obrazkowej. Wypowiedzi dzieci na temat zachowań bohaterów i ich stosunku do Calineczki.

- Gdzie urodziła się Calineczka?

- Kto porwał dziewczynkę?

- U kogo zamieszkała Calineczka?

- Kto chciał pojąć ją za żonę?

- Z kim zaprzyjaźniła się Calineczka i dlaczego?

3. Uzupełnianie metryczki lektury. Porządkowanie obrazków zgodnie z kolejnością wydarzeń w baśni. Wpisywanie ich tytułów. K. s. 50, ćw.1,2

4, Dobieranie i zapisywanie cech opisujących Calineczkę i kreta, uzupełnianie nimi zdań. K.s.51, ćw. 3,4

5. Napisanie, jakie zwierzęta spotkała na swojej drodze Calineczka. K.s.51, ćw.5

6. Praca plastyczna – lepienie postaci Calineczki z plasteliny K. s.51, ćw 6 ( strona 50 i 51 do odesłania do sprawdzenia, dla chętnych Calineczka z plasteliny)