Edukacja wczesnoszkolna

Poniedziałek 6.04.2020.

Ćwiczenia ogólnosprawnościowe z zastosowaniem skakanki

Zaproś do ćwiczeń rodzica.

Przebieg zajęć

1.  Ćwiczenia ogólnorozwojowe ze skakanką.

– W siadzie klęcznym dzieci składają skakanki na połowę i trzymają za końce. Na sygnał rodzica unoszą skakanki w górę i następnie próbują sięgnąć jak najdalej skakanką w przód na podłodze, bez odrywania pośladków od pięt. Wracają do siadu klęcznego.

– W siadzie skrzyżnym dzieci wykonują skręty tułowia w P/L, trzymając złożoną skakanki w górze.

– W siadzie prostym dzieci mają nogi rozstawione i wykonują skłony do P/L nogi ze złożoną skakanką trzymaną za końce.

2.  „Kołyska”. Dzieci w siadzie prostym przekładają skakanki pod stopy obu nóg. Nie uginając nóg i trzymając napiętą skakankę za końce, pomału przewracają się na plecy, a następnie, nie puszczając skakanki, wracają do siadu prostego.

3. „Samolot” Dzieci leżą na brzuchu i trzymają w prostych rękach przed sobą złożone na pół skakanki. Na sygnał unoszą ręce i nogi.

4. Ćwiczenia „Mistrz skakanki”. Dzieci skaczą na skakankach zgodnie z  podawanym przez rodzica  hasłem :

– skoki obunóż;

– skoki jednonóż, na P/L nodze;

– skoki tzw. „rowerkiem”;

5. Ćwiczenia rozluźniające, uspokajające. Dzieci tworzą ze skakanek na podłodze „norki” i naśladują wybrane przez siebie zwierzęta, budzące się ze snu zimowego.

Miłej zabawy!