Temat: School uniform. Opisywanie ubrań szkolnych.

Podręcznik, str.60

Japan- Japonia

Spain-Hiszpania

Poland-Polska

Britain- Brytania

16.Children in uniforms! (Dzieci w mundurkach szkolnych), który mundurek podoba Ci się najbardziej? Spróbuj powiedzieć o nim kilka zdań.

Zdjęcia przedstawiają dzieci z różnych państw, które noszą w szkole mundurki, posłuchaj uważnie nagrania NEA_Pol_L2_Tk3_32.mp3 oraz podaj numery zdjęć,o których będzie mowa.

17. Praca na ocenę (termin oddania 29.05.2020)

Choose and design your school uniform (wybierz i zaprojektuj swój własny mundurek szkolny).

Narysuj siebie w zaprojektowanym mundurku, pomyśl, które części garderoby widoczne na obrazkach, chcesz wykorzystać w swoim projekcie.Napisz kilka zdań, rozpoczynając: I'm wearing...np.(a blue t-shirt and a black skirt...).

Zeszyt ćwiczeń, str.64

Ćw.13

Opisz rysunki wyrazami z ramki.

Ćw.14

Zakreśl literę odpowiadającą temu mundurkowi w ćw. 13, który podoba się Tobie najbardziej, następnie uzupełnij zdanie.

Klucz odpowiedzi:

Ćw.13

a: shirt, tie, trousers

b: T-shirt, cap, trainers, shorts, dress, socks, scarf, skirt, shoes.

Miłej nauki!smiley