Wychowanie fizyczne 21.04. Wtorek

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych:  zabawy z woreczkami

Przygotowałam dla Was kilka ćwiczeń z woreczkami. Jeżeli nie macie woreczka, może być w zastępstwie jakaś mała maskotka.

1. Chodzenie z woreczkiem na głowie
Dzieci kładą woreczek na głowie i chodzą po pokoju z wyprostowanymi rękami, starając się aby woreczek nie spadł im z głowy. Jeżeli woreczek spadnie należy go podnieść. Zwracamy uwagę na prawidłową sylwetkę.

2. Utrzymaj woreczek na głowie
Dzieci z woreczkiem na głowie wykonują siad skrzyżny, po czym wstają i chodzą dalej, nie przytrzymując woreczka rękoma.

3. Rzuty woreczkiem w górę
Dzieci siedzą w siadzie skrzyżnym trzymając w dłoniach woreczek. Rzucają nim w górę i starają się go chwycić zanim spadnie na podłogę.
ODMIANA:
- Jedną ręką rzucają drugą łapią
- Przed złapaniem woreczka klaszczą w dłonie 1- 2- 3 razy

4. Rzuty woreczkiem do wiaderka
Dzieci stoją w odległości około 2- 3 metrów i rzucają woreczkiem do wiaderka. 5. Wkładanie woreczka do wiaderka
5. Dzieci chwytają woreczek palcami stopy i unoszą nogę do góry. Następnie poruszają się podskokami jednonóż w kierunku wiaderka i wkładają woreczek do środka. Podskoki wykonujemy raz na prawej, raz na lewej nodze.

6. Rzut woreczkiem obunóż
Dzieci siedzą trzymając woreczek między stopami. Następnie podrzucają woreczki w górę.

7. Utrzymaj woreczek na kolanie
Dzieci podnoszą ugiętą jedną nogę (np. prawą), kładą woreczek na kolanie i starają się wytrzymać w tej pozycji jak najdłużej. Później zmiana nóg.

8. Podrzucanie woreczka nogą i chwyt w dłonie
Dzieci stają kładąc woreczek na jednej stopie (na części grzbietowej). Unoszą nogę z woreczkiem i podrzucają woreczek w górę, starając się złapać go w dłonie zanim upadnie na podłogę.

9. Chodzenie z woreczkiem między stopami
Dzieci umieszczają woreczek na grzbiecie stopy i próbują chodzić po pokoju.