Nawigacja

Wychowanie fizyczne 18.05. Poniedziałek


Temat: Skakanie na skakance – zabawa dla dziecka i rodziców

Skakanie na skakance, to aktywność dla małych i dużych, nie wymaga wielkich inwestycji i można się w nią bawić na dworze i w domu.

Codzienna porcja ruchu jest szalenie ważna dla Waszego rozwoju, bo kształtuje sprawność ogólną, siłę i elastyczność mięśni i koordynacje ruchową, kości, stawy i wiązadła nóg. Co nie mniej ważne, wzmacnia serce i płuca, pozwala lepiej odżywić i dotlenić mózg

Technika skakania na skakance

  • postawa ciała wyprostowana – plecy proste, brzuch wciągnięty
  • stopy ustawione na szerokość bioder lub ciut węziej
  • łokcie ugięte i cały czas przy bokach tułowia,
  • przedramiona i dłonie skierowane do boku.
  • Pamiętaj, że skakankę wprawiają w ruch głównie nadgarstki. To dłonie mają kreślić kółka, a nie całe ręce.
  • Koniecznie skaczcie w butach! Buty stabilizują stopy i zwłaszcza u początkujących chronią ją przed niekontrolowanymi ruchami, a więc przed kontuzją.

Zanim zaczniecie skakać

Zanim weźmiecie skakankę w dłonie, zróbcie rozgrzewkę. Rozruszajcie stawy rąk: unoście obie ręce w górę i opuszczajcie je, róbcie to samo naprzemiennie, machajcie rękoma na boki i kręćcie kółka dłońmi. Warto też rozgrzać stawy skokowe: oprzyjcie jedną stopę na palcach i zataczajcie piętą kółka. Zróbcie to samo drugą nogą. Gotowe!

Rodzaje skoków

Przez skakankę można skakać na różne sposoby. Najłatwiejszym z nich są skoki z nogi na nogę. Kolejnym krokiem w nauce są skoki obunóż. Gdy opanujecie już te dwa sposoby, przyjdzie czas na skoki na jednej nodze, krzyżowanie rąk, skoki w tył czy dwukrotny obrót skakanki w czasie jednego podskoku. Największą frajdę daje taka swoboda w posługiwaniu się skakanką, która pozwala na szybkie i częste zmiany rodzajów skoków. Spokojnie – trening czyni mistrza! Wystarczy trochę czasu i wprawy, a zanim się obejrzycie, wszystko zacznie wam wychodzić.

UWAGA!

Jeżeli nie posiadacie skakanki, wykonajcie ćwiczenia z poprzednich zajęć: Ruletka – codzienne ćwiczenia.

Zakręć kołem, wylosowane ćwiczenia wykonaj po 5 razy. 

https://wordwall.net/pl/resource/1053919/codzienne-%C4%87wiczenia

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
    96-200 Rawa Mazowiecka ul. Miła 2
  • 46 814 22 36

Galeria zdjęć