Nawigacja

Wycieczka do Łodzi

Dnia 15 września 2017 r. odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego oraz Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Łodzi zorganizowana przez opiekuna Szkolnego Koła LOP- p. Agatę Mika. 

Uczestnikami byli uczniowie klas Va i VIc ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej pod opieką p. Edyty Gacparskiej-Sochy  i p. Zbigniewa Bajana.

Głównym celem wycieczki było poszerzenie wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczej, wzrost świadomości ekologicznej, kształtowanie wrażeń estetycznych poprzez kontakt z przyrodą, popularyzacja turystyki pieszej.

Pogoda nam dopisała, humory również. Uczestników wycieczki powitali przewodnicy, którzy oprowadzili nas po Ogrodzie. Podziwialiśmy kolekcje roślinne z całego świata zaprezentowane w działach ekspozycyjnych. Zwiedziliśmy Ogród Japoński – który prezentuje rośliny pochodzących z Japonii, Chin i innych krajów Dalekiego Wschodu oraz Arboretum, Alpinarium i dział Flory Polskiej i dział kolekcji roślin ozdobnych, ozdobą którego są drzewa i krzewy iglaste, a także dział roślin leczniczych i przemysłowych. Dużym zainteresowanie również cieszył się dział zieleni parkowej. 

Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w  Łodzi. W kopule planetarium uczniowie wysłuchali wykładu oraz obserwowali gwiezdną mapę nieba. W eksperymentarium natomiast mieli okazję zaobserwować m.in. doświadczenia związane z ciśnieniem, podciśnieniem. Zaletą wizyty było to, iż część doświadczeń można wykonać samemu w warunkach domowych,  z  ogólnie dostępnych materiałów. Wystarczyło być uważnym słuchaczem i obserwatorem, by zapamiętać, przemyśleć i odtworzyć ciekawe oraz fascynujące doświadczenia i zaimponować rówieśnikom. 

Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Rawy Mazowieckiej.

Lista artykułów

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
    96-200 Rawa Mazowiecka ul. Miła 2
  • 46 814 22 36

Galeria zdjęć