PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się Koncert „Patriotyczne śpiewanie”.

Jak powiedział na wstępie spotkania uczeń z oddziału VII b „spotkaliśmy się, aby pieśnią, radośnie czcić Polskę i Niepodległość”. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił otuchy i nadziei. Polacy, od kiedy pamiętają, śpiewali, gdy byli szczęśliwi, śpiewali, gdy było im źle. Każda z wykonywanych podczas Koncertu pieśni ma swoją historię i dlatego każdy utwór poprzedzał krótki komentarz, który jest także krótkim opisem dziejów Polski. Pojawiła się historia powstania naszego hymnu narodowego, „Roty”, „O mój rozmarynie”, czy współczesnych: „Orzeł biały”, „Taki kraj”, „Miasto 44”. Nasi uczniowie nie tylko śpiewali, ale niektórzy z nich grali na instrumentach. Podczas akademii publiczność włączyła się do śpiewu korzystając z przygotowanych śpiewników pieśni patriotycznych. Nad całością przedsięwzięcia czuwały Panie: Wicedyrektor Monika Mierzejewska, Jolanta Lipska, Edyta Staszewska, Monika Wisełka, Anna Dębska oraz Pan Grzegorz Klimczak.

Lista artykułów