Wycieczka do Zakładu Energetyki Cieplnej

Uczniowie naszej szkoły pogłębiają wiedzę związaną z  zanieczyszczeniem powietrza włączając się w lokalne działania podejmowane przez Miasto Rawa Mazowiecka w ramach programu priorytetowego "Poprawa jakości powietrza poprzez likwidację niskiej emisji realizowana w ramach Programu KAWKA".

Rawa Mazowiecka znajduje się na liście miast z przekroczeniami poziomu dopuszczalnego pyłu PM10 w województwie łódzkim sporządzonej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Z raportu wynika też, że najbardziej szkodliwy pył PM10, aż w 66 % pochodzi z domowych pieców.
Na szczęście elektrownie, ciepłownie i przemysł odpowiadają za niecałe 6 % emisji tego pyłu.

Po Zakładzie Energetyki Cieplnej oprowadził uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 kierownik działu eksploatacji Pan Daniel Krupa.
Uczniowie dowiedzieli się jakie rygorystyczne normy i standardy światowe w ochronie środowiska musi spełniać nowoczesna kotłownia. Zapoznali się z zasadami  wytwarzania, przesyłania i dystrybucji ciepła.
Uczniowie byli pozytywnie zdziwieni jak wygląda obecna kotłownia - czyściutko, kwiaty, "centrum dowodzenia" czyli komputer, z pomocą, którego obsługiwane są kotły.

Lista artykułów