Ślubowania nadszedł czas…

Tradycją naszej szkoły jest to, że w październiku uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej. W tym roku szkolnym ta doniosła uroczystość odbyła się w dniu 18 października.

Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice. Wszystkich zgromadzonych przywitała prowadząca uroczystość Pani wicedyrektor Monika Mierzejewska. Po odśpiewaniu hymnu narodowego Pani Dyrektor Romana Sawicka również powitała zebranych gości, zwracając się  szczególnie ciepło do pierwszoklasistów - bohaterów uroczystości.

Następnie Pierwszoklasiści zdawaliz swój pierwszy egzamin - egzamin na ucznia. Przygotowali go dla nich i przeprowadzili uczniowie klasy III b i III c pod kierunkiem wychowawców p. Marioli Chojeckiej i p. Edyty Kępy. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje talenty, zdolności i tym samym wykazały, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Wreszcie nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości z udziałem sztandaru szkolnego – Uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia. Pierwszoklasiści w strojach galowych z przejęciem recytowali tekst ślubowania. Każdy z nich ślubował być dobrym Polakiem, uczniem i kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Czarodziejskim ołówkiem aktu pasowania dokonała Pani Romana Sawicka – Dyrektor Szkoły. Tym samym 65 dzieci włączono w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej.

Ślubowanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, wspólnym zdjęciem i życzeniami. Ten niezwykły dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, wychowawców i rodziców. Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w edukacji szkolnej.

Lista artykułów