• Zaangażuj się w pomoc innym - poradniki wolontariatu MEN

• 12.12.2018 18:59
      • 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji przygotowaliśmy dwa poradniki wolontariatu opracowane na zlecenie MEN przez CARITAS Polska.
      • „Poradnik wolontariat szkolny” przeznaczony jest dla uczniów. Ma charakter przewodnika, który prowadzi ucznia po zagadnieniach wolontariatu. Tłumaczy, czym jest, jakie są jego zalety i przedstawia zadania ucznia angażującego się w wolontariat.

„Wolontariat szkolny. Poradnik dla nauczycieli, dyrektorów i rodziców” przybliża zasady organizacji szkolnego wolontariatu zgodnie z zapisami prawa oświatowego. W poradniku znalazły się informacje m.in. o: Radzie wolontariatu, obowiązkach dyrektora i opiekuna wolontariatu czy współpracy szkoły z organizacjami  pozarządowymi. Broszura zawiera także przykładowy scenariusz zajęć oraz ćwiczenia dla uczniów różnych grup wiekowych. Poradnik ma zachęcić młodych ludzi do aktywności wolontariackiej i przedstawia korzyści płynące z angażowania się w tę formę pomocy innym.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami oraz aktywnego włączania się w działania wolontariatu szkolnego i w swoich lokalnych społecznościach.

Poradnik wolontariat szkolny

Wolontariat szkolny. Poradnik dla nauczycieli, dyrektorów, rodziców.