• Rocznica wybuchy Powstania Styczniowego

• 23.01.2018 12:38
      • Powstanie Styczniowe wybuchło 155 lat temu, 22 stycznia 1863 r. Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczął się największy w XIX w. polski zryw narodowy. Pochłonęło ono kilkadziesiąt tysięcy ofiar i w ogromnym stopniu wpłynęło na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń.

• Również w naszej szkole zorganizowano uroczyste obchody upamiętniające wspomniane wydarzenia. Utwory literackie przeplatane pieśniami patriotycznymi, a w tle prezentacja multimedialna opracowana przez uczniów oddziałów VII.

Nad całością przedsięwzięcia czuwały Panie: Wicedyrektor Monika Mierzejewska, Beata Rzeźnicka, Anna Dębska- dekoracja okolicznościowa oraz Edyta Staszewska- próba czytania i recytacji.