• Udział Szkoły w Projekcie Leader100 SPORT

• 06.04.2022 18:31
      • Leader100 SPORT to połączenie programu Leader100 i zajęć sportowych. Skierowany jest do dzieci w wieku 5-9 lat, ich nauczycieli, trenerów oraz rodziców. Trwać będzie do czerwca 2025 i obejmie ok. 200 placówek edukacyjnych z ok. 50 gmin i miast województwa łódzkiego. Jest to program rozwoju aktywności fizycznej i kompetencji społecznych finansowany ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego, a za jego realizację odpowiada Fundacja edukacyjna Leader100!
      • W ramach realizacji programu placówki oświatowe otrzymują bezpłatnie sprzęt sportowy o wartości ok. 3500 zł wraz z przeszkoleniem (jednodniowe 3-blokowe szkolenie w I semestrze każdego roku szkolnego, które będzie niedaleko placówek oświatowych uczestniczących w Programie, w najbliższym lub okolicznym powiecie) kadry pedagogicznej przedszkoli i szkół. Uczestnicy otrzymają również co roku bezpłatne materiały dydaktyczne pomocne w codziennych zajęciach i relacjach z dzieckiem i w cyklicznych spotkaniach z ich rodzicami, aby oni mogli lepiej wspierać swoje dzieci. W II semestrze każdego roku szkolnego odbędą się wizyty wsparcia w przedszkolach i szkołach z możliwością prowadzenia zajęć pokazowych z uczniami lub rodzicami. Zostanie też stworzona strona internetowa z materiałami wspierająca uczestników programu. Zajęcia Programu w przedszkolach i szkołach będą mogły być  realizowane w toku normalnych zajęć roku szkolnego. Program ma objąć w sumie 200 placówek oświatowych: 100 placówek z zerówkami od roku szkolnego 2021/2022 oraz 100 szkół podstawowych od roku szkolnego 2022/2023.