• Dzień języków obcych

• 30.09.2021 12:58
      • W ramach obchodów Dnia Języków Obcych uczniowie wykonali plakaty przedstawiające wybrane kraje europejskie. Wśród uczniów klas VII i VIII został przeprowadzony Konkurs wiedzy o krajach europejskich.
      • W poszczególnych klasach odbywały się gry i zabawy językowe z wykorzystaniem aplikacji kahoot. Na zajęciach języka rosyjskiego uczniowie wykonywali lapbooki o Moskwie i Sankt – Petersburgu. Młodzież przygotowała również prezentacje multimedialne na temat krajów europejskich.Uczniowie klas VIII przeprowadzili zajęcia językowe dla młodszych kolegów i koleżanek, przybliżając tym samym kulturę i symbole różnych krajów. Jednym z punktów naszego programu była prezentacja utworu Juliana Tuwima w pięciu językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim i francuskim. Naszymi lektorami byli Anastasiia Kyreito z klasy 8c, Ola Gierach z klasy 8d, Nadia Michalska z 8a, Aleksander Oblette z klasy 4b oraz Natalia Machałowska i Piotr Czyż z klasy 8d. W happeningu wykorzystano między innymi tłumaczenia wiersza "Lokomotywa" Pana Marka Kaźmierskiego. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.