Podsumowanie Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych „ Żołnierze Niezłomni”.

W dniu 6 lutego 2020 r. odbył się I etap VII Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych „Żołnierze Niezłomni”, zorganizowany przez Urząd Miasta Rawa Mazowiecka oraz Muzeum Ziemi Rawskiej pod patronatem Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irli i Dyrektora Oddziału IPN w Łodzi dr. Dariusza Roguta.

Z naszej szkoły udział wzięło 27 uczniów, 20 z nich zakwalifikowało się do II etapu, który odbył się 19 lutego w SP nr 4. Uczniowie z największą ilością punktów, którzy zdobyli wyróżnienie to: Kacper Stankiewicz, Jakub Cendrowicz, Alicja Wolska, Alan Fastyn i Arkadiusz Węglewski.

Podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 1 marca podczas Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w MDK z udziałem  Pocztu  Sztandarowego naszej  szkoły. Uczniowie II etapu konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Piotra Irlę.

Zwieńczeniem uroczystości była projekcja filmu pt. „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego.

Wszystkim uczestnikom konkursu składam serdeczne podziękowania i gratuluję.

Teresa Łucka

Lista artykułów