Szanowni Państwo

W związku z docierającymi do nas coraz bardziej niepokojącymi informacjami związanymi z epidemią koronawirusa w Europie zwracamy się z prośbą o bardzo poważne potraktowanie problemu i zastosowania się do powyższych zaleceń.

1. Prosimy o nieprzyprowadzanie do przedszkola i szkoły dzieci z objawami chorobowymi takimi jak:  kaszel, katar, osłabienie, stan podgorączkowy.

Dziecko chore potrzebuje specjalnych warunków aby powrócić do zdrowia-  szkoła ich nie zapewni. Zadaniem szkoły jest zagwarantowanie takich warunków pobytu dla wszystkich dzieci aby nie narażać ich na ryzyko  zachorowania, które się  zwiększa w kontakcie z dziećmi chorymi.

Powikłania po zlekceważonych infekcjach grypowych i grypopodobnych są poważne i często zagrażają nawet życiu. Informujemy więc, że  jeżeli w ciągu dnia pojawią objawy chorobowe u dziecka będziemy wzywać Państwa do odbioru dziecka ze szkoły.

Prosimy więc aby nie bagatelizować telefonów ze szkoły i  poważnie potraktować nasze zalecenia.

2. Zwracamy się z prośbą o nieprzynoszenie do przedszkola i szkoły przez dzieci  własnych zabawek i pluszaków w celu ograniczenia ryzyka zachorowań. Prosimy również o ograniczenie wchodzenia rodziców do szkoły oraz sal zajęć.

3. Prosimy o utrwalanie nawyków higienicznych u dzieci tj. częstego i dokładnego mycia rąk, dokładnego wydmuchiwania nosa w chusteczkę,  a także unikania  kichania czy kasłania w kierunku innych osób.

4. W szkole zapewniamy ciepłą bieżącą wodę,   mydło i ręczniki jednorazowe.  Kontrolujemy właściwe mycie rąk u dzieci, myjemy i dezynfekujemy zabawki, oraz wszystkie powierzchnie stosując zalecane profesjonalne środki i sprzęty.

5. Prosimy śledzić informacje dotyczące tego problemu zamieszczane na stronie internetowej szkoły, tablicy ogłoszeń dla rodziców, stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego,   oraz  na stronie rządowej.

Lista artykułów