• Uroczyste pasowanie

• W grudniu 2023 r. odbyło się w naszej Bibliotece uroczyste pasowanie na Czytelników. Uczniowie klas I dołączyli do braci czytelniczej. W czasie zajęć bibliotecznych poznali „Historię o zwykłym kosmicie, który stał się niezwykłym uczniem ” i tak jak jej główny bohater musieli zmierzyć się z różnymi wyzwaniami.

Dzieci utrwaliły wiedzę na temat zasad korzystania z biblioteki, sprawdziły się również w zakresie znajomości bohaterów baśni i bajek. Na koniec złożyły uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie Pierwszoklasistów do częstego korzystania z biblioteki, wypożyczania książek i rozwijania umiejętności czytania.