• Zawieszenie zajęć w szkole
    11.03.2020
    Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
  • Szanowni Rodzice
    10.03.2020
    W związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informujemy, że Wojewoda Łódzki wydał polecenie nieorganizowania wycieczek i wyjazdów uczniów i dzieci oraz nieprzyjmowania w charakterze gości grup uczniów i dzieci z innych szkół i placówek.
  • Szanowni Państwo
    09.03.2020
    W związku z docierającymi do nas coraz bardziej niepokojącymi informacjami związanymi z epidemią koronawirusa w Europie zwracamy się z prośbą o bardzo poważne potraktowanie problemu i zastosowania się do powyższych zaleceń.
  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
    28.02.2020 W dniu 28 lutego w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
  • Rekrutacja
    17.02.2020

Moduł Rekrutacja został zmodyfikowany

• Praca projektowa
    11.02.2020
    Klasa 8a wraz z wychowawczynią panią Anną Siudzińską bierze udział w projekcie  „Praca projektowa”, którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.
  • Żołnierze niezłomni
    07.02.2020

W dniu 6 lutego 2020 r. odbył się I etap VII Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych „Żołnierze Niezłomni”, zorganizowany przez Urząd Miasta Rawa Mazowiecka oraz Muzeum Ziemi Rawskiej pod patronatem Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irli i Dyrektora Oddziału IPN w Łodzi dr. Dariusza Roguta.

• Warsztaty ceramiczne
    13.12.2019 21.11.2019 r. w oddziale 0 B Misie odbyły się warsztaty ceramiczne, w których wzięli udział uczniowie z klas 0-IV. Zajęcia prowadziła p. Monika Koprowska reprezentująca pracownię i galerię sztuki INDICA STUDIO z Łodzi.
  • BĄDŹMY OSTROŻNI I UWAŻNI
    26.11.2019
    Uczniowie kl. 8 b w ramach zajęć z EdB przygotowali i zaprezentowali scenkę wypadku komunikacyjnego, pierwszą pomoc oraz przypomnieli uczniom z kl.0 i 1 zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze.
  • Szlachetna Paczka
    26.11.2019
    Zapraszamy do akcji Szlachetna Paczka.
    Drodzy Państwo, zdecydowałyśmy, że w tym roku klasy starsze (6-8) gromadzą fundusze w ramach akcji Szlachetna Paczka, z których zakupimy potrzebne produkty, a są to:
  • Szkoła Pamięta
    30.10.2019

Wrzesień  zapisał się w historii Polski wyjątkowo boleśnie. To okres obfitujący w tragiczne rocznice i wydarzenia. Bohaterski zryw żołnierza polskiego we wrześniu 1939 roku udowodnił, że ducha walki nie da się łatwo złamać. Agresja sowiecka na Polskę dopełnia ten smutny bilans rocznic. Wrzesień 44, to także czas, w którym powstańcy warszawscy kolejny miesiąc bili się o każdy skrawek swojego miasta. Wycieńczeni walką, ale wciąż mający nadzieję na zwycięstwo czekali na pomoc, która nigdy nie nadeszła...

• Krajobraz mojego regionu - uczę i pokazuję
    24.10.2019
    Spacer krajobrazowy
    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej uczestniczący w zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu unijnego RPO- Kształcenie ogólne – „ Szkoła twórczych umysłów” koła młodych biologów, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie p.n.: „Krajobraz mojego regionu - uczę i pokazuję” dla szkół województwa łódzkiego zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Łodzi.
  • Mitologiczna przerwa
    18.10.2019
    16 października po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w „Mitologicznej przerwie".
  • Erasmus Day 2019
    15.10.2019
    Erasmus Day wystartował w rawskiej2ce. Stoisko z pytaniami i informacjami o programie Erasmus i eTwinning cieszyło się dużym powodzeniem. Również prezentacje z dotychczasowych projektów eTwinning zrealizowanych przez rawską2kę wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów.
  • Wycieczka do biblioteki.
    07.10.2019 27.09.2019 r. klasa VII B w ramach zajęć z Doradztwa Zawodowego zapoznała się ze specyfiką funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej.
  • Harmonogram dni wolnych.
    01.10.2019

Harmonogram dni wolnych oraz tych, w których odbywają się zajęcia opiekuńcze w roku szkolnym 2019/2020

• Przetarg - dostawa pomocy dydaktycznych
    01.10.2019 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę pomocy dydaktycznych oraz dostawa i montaż infrastruktury sieciowej oraz sprzętu z zakresu Technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na potrzeby projektu pod nazwą „Szkoła twórczych umysłów” – rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności niezbędnych na rynku pracy w Szkole Podstawowej Nr 2 w Rawie Mazowieckiej.
  • 06.09.2019

Moduł Ubezpieczenie został zmodyfikowany

• Godziny dowozów

Godziny autobusów szkolnych w dniu 02.09.2019 r. ( wyjazd z Rawy Mazowieckiej)