• Artystyczne dusze 30 marca.

• Dzięki realizacji projektu "Z Fundacją PZU po lekcjach" młodzi artyści wykonali szereg prac różnymi  technikami. Powstały m.in obrazy na szkle malowane, pudełka na herbatę czy zakładki do książek ozdobione techniką decupage.
        • Klasa sportowa. Nabór do pierwszej klasy.

• W klasie sportowej realizowane będą rozszerzone zajęcia sportowe prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego. Podstawowym celem klasy sportowej jest ogólny rozwój fizyczny, zaczepienie pasji oraz zapewnienie wszechstronnego przygotowania sprawnościowego, doskonalenie poziomu wytrenowania, organizacja systematycznej pracy wychowawczej, wpajanie nawyków przestrzegania etyki sportowej  oraz systematyczne uczestnictwo w zawodach sportowych.  Uczniowie realizują łącznie 10 godzin wychowania fizycznego tygodniowo, które są wkomponowane w plan lekcji.

Zapraszamy serdecznie.

• Udział Szkoły w Projekcie Leader100 SPORT

• Leader100 SPORT to połączenie programu Leader100 i zajęć sportowych. Skierowany jest do dzieci w wieku 5-9 lat, ich nauczycieli, trenerów oraz rodziców. Trwać będzie do czerwca 2025 i obejmie ok. 200 placówek edukacyjnych z ok. 50 gmin i miast województwa łódzkiego. Jest to program rozwoju aktywności fizycznej i kompetencji społecznych finansowany ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego, a za jego realizację odpowiada Fundacja edukacyjna Leader100!
        • Z Fundacją PZU po lekcjach

• W Szkole Podstawowej nr 2 realizowany jest  projekt „Zróbmy to razem”. Pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Przymierze Rodzin Świetlica Środowiskowa w Rawie. Działania projektowe finansowane są ze środków Fundacji PZU w ramach ogólnopolskiego konkursu „ Z Fundacją PZU po lekcjach”.
        • Kursy językowe - Podstawy języka polskiego - Основи польської мови

• Lokalne Centrum Integracji, działające przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej ogłasza zapisy na bezpłatne kursy języka polskiego dla dorosłych Ukraińców.
            Локальний центр інтеграції, який працює при Основній школі № 2 ім. Марії Конопницької у Раві Мазовєцкій оголошує запис на безкоштовні курси польської мови для дорослих українців.

• Marcel Błaszczyk zwycięzcą 3 GPP Kadetów

• W dniach 11-13 marca w Łaziskach Górnych rozegrano III Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. Rawski klub podczas tego turnieju zaprezentowany był przez Marcela Błaszczyka, 2 zawodnika ogólnopolskiego rankingu Kadetów.
        • Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy – materiały MEiN

• Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.
        • Z Fundacją PZU po lekcjach

• Stowarzyszenie Przymierze Rodzin Świetlica Środowiskowa w Rawie Mazowieckiej we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej zaprasza uczniów klas I-VIII do udziału w projekcie pod nazwą „Zróbmy to razem”

• Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Anioły

• W III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Anioły"  organizowanym przez MDK w Aleksandrowie Łódzkim nagrody otrzymali uczniowie naszej szkoły:
            • ADAM NIEWDANA z klasy 4c - za zdobycie III miejsca
            • MAJA PRZYBOREK z klasy 4c- otrzymała wyróżnienie
            • SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM WSPANIAŁYM MŁODYM ARTYSTOM!!!
        • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Halo, tu Tuwim

• Uczennica klasy 4c naszej szkoły Maja Przyborek otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Halo, tu Tuwim" organizowanym przez Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.
            Maja wykonała wspaniałą ilustrację do wiersza Juliana Tuwima.

Gratulacje dla Mai !!!
        • Szopka Ludowa Rejonu Rawskiego

• Konkurs na szopkę ludową regionu rawskiego został rozstrzygnięty!
             W środę 22 grudnia w Jatkach miejskich, ul. Mickiewicza 11, odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom. Nagrody otrzymali również uczniowie naszej szkoły:
            Nadia Iwańska z klasy VI
            Mateusz Jakóbiak z klasy II
        • Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny

• W Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym " Świąteczny kufer rozmaitości" organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej nagrody otrzymali uczniowie naszej szkoły:
        • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

• W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pn.: "Twoja wymarzona podróż koleją" ogłoszonym przez Marszałka Województwa Łódzkiego w ramach Europejskiego Roku Kolei 2021 wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Blanka Trzonek.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
        • Kolejny sukces naszych uczniów

• W Ogólnopolskim Konkursie Graficznym "Norwidowi na urodziny" na projekt ekslibrisu organizowanym przez Wawerskie Centrum Kultury w Warszawie nagrody otrzymały uczennice naszej szkoły:
        • Sukces rawskich uczniów.

• Dzisiejszego dnia 25 listopada w Rawie Mazowieckiej rozegrano finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym w kategorii chłopców.