• Klasa sportowa. Nabór do pierwszej klasy.

• W klasie sportowej realizowane będą rozszerzone zajęcia sportowe prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego. Podstawowym celem klasy sportowej jest ogólny rozwój fizyczny, zaczepienie pasji oraz zapewnienie wszechstronnego przygotowania sprawnościowego, doskonalenie poziomu wytrenowania, organizacja systematycznej pracy wychowawczej, wpajanie nawyków przestrzegania etyki sportowej  oraz systematyczne uczestnictwo w zawodach sportowych.  Uczniowie realizują łącznie 10 godzin wychowania fizycznego tygodniowo, które są wkomponowane w plan lekcji.

Zapraszamy serdecznie.

• Kursy językowe - Podstawy języka polskiego - Основи польської мови

• Lokalne Centrum Integracji, działające przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej ogłasza zapisy na bezpłatne kursy języka polskiego dla dorosłych Ukraińców.
            Локальний центр інтеграції, який працює при Основній школі № 2 ім. Марії Конопницької у Раві Мазовєцкій оголошує запис на безкоштовні курси польської мови для дорослих українців.

• Marcel Błaszczyk zwycięzcą 3 GPP Kadetów

• W dniach 11-13 marca w Łaziskach Górnych rozegrano III Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. Rawski klub podczas tego turnieju zaprezentowany był przez Marcela Błaszczyka, 2 zawodnika ogólnopolskiego rankingu Kadetów.
        • Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy – materiały MEiN

• Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.
        • Z Fundacją PZU po lekcjach

• Stowarzyszenie Przymierze Rodzin Świetlica Środowiskowa w Rawie Mazowieckiej we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej zaprasza uczniów klas I-VIII do udziału w projekcie pod nazwą „Zróbmy to razem”