• 2016/2017

        • OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W RAWIE MAZOWIECKIEJ

           I SEMESTR 2016/2017

           

           

          W ogólnopolskim konkursie Służba Samorządowa organizowanym przez Fundacje Hotele Polskie Dzieciom uczniowie klasy VI A  Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej  pod opieką Pani Anny Siudzińskiej zajęli II miejsce.

          Dwie uczennice naszej szkoły zostały finalistkami Ogólnopolskiej Stypendiady Polonistycznej. Emilia Łakomiec, uczennica oddziału IV C została finalistką w ogólnopolskim konkursie literackim "Kreator". Zadanie konkursowe polegało na napisaniu opowiadania na podany temat. Natomiast Lena Grad, uczennica oddziału V C została finalistką i zdobyła tytuł "Orzeł Ortografii" w ogólnopolskim konkursie ortograficznym "Ortograf". Obie dziewczynki otrzymały dyplomy i pamiątkowe medale. Uczennice do konkursu przygotowywała pani Jolanta Lipska.

          Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w pływaniu klas I-III Szkół Podstawowych

          Puchary dla najlepszych klas:

          - Klasa I b

          - Klasa II d

          - Klasa III b

           

          Konkurs Służba Samorządowa

          Klasa VI A

          W ogólnopolskim konkursie Służba Samorządowa organizowanym przez Fundacje Hotele Polskie Dzieciom uczniowie klasy 6a  Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej  pod opieką Pani Anny Siudzińskiej zajęli II miejsce.

           

          Konkurs ekologiczny ,,Nie wrzucaj śmieci do naszej sieci’’ RAWiK.

          Nagrody:

          Klasa I A

          Antonina Piotrowska

          Weronika Sławska

          Klasa III B 

          Klaudia Gwiazdowicz

          Kacper Przyborek

          Julia Maciejewska

          Konrad Szczepaniak

          Sebastian Piotrkowski

           

          Konkurs Ekologiczny ,,Śmieci mniej – Ziemi lżej’’.

          Klasa I A

          III miejsce -  Dominik Matuszczak    

           

          Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Bądź EKO – Dbaj o powietrze’’.

          Klasa III C

          I miejsce - Aleksandra Kocik

          III miejsce - Julia Janosz

          Wyróżnienia:

          Klasa II B

          Natalia Szyszkowska

          Klasa III C

          Bartosz Krupa

          Jakub Sadowski
           

          Nauczyciele przygotowujący uczniów: p.B.Socha, p.A.Kęska, p.E. Gorgas, p.M. Chojecka

           

          XV Rawski Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Wlazł kotek na płotek’’.

          Nagrodzeni:

          Klasa I A

          Maja Wolska

          Klasa III C

          Dominika Korbeń

           

          Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej  Biało-Czerwone nuty

          I miejsce w kategorii klas I-III

          Klasa III A

          Radosław Ornafa

          Nauczyciele przygotowujący uczniów: p. B .Socha, p. A. Wiśnik, p. E. Kępa

           

          Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne ,,Śpiewajcie Aniołowie”-MDK Rawa Mazowiecka

          Klasa I A

          Wyróżnienie dla solistki Mai Wolskiej

          Wyróżnienie dla zespołu w składzie: A. Piotrowska, M. Wolska, W. Ślawska, B. Trzonek

          Nauczyciel przygotowujący uczniów: p. B. Socha

          Klasa VIC

          Aleksandra Wiśnik

          Joanna Wiśnik

          duet Amelia Antosik i Klaudia Korbeń

           

          Konkurs Plastyczny ,,Świąteczny aniołek i bombka” - organizator MDK.

          Nagrodzeni:

          Klasa II C

          Antoni Kalinowski                               

          Kornelia Kosmala

          Klasa III A

          Ignacy Zajączkowski

          Klasa III B

          Zuzanna Rodzik

           

          Szkolny konkurs plastyczny ,,Jesień w lesie, polu i ogrodzie’’ -  organizator TPD.

          Klasa III B

          I miejsce - Sebastian Piotrkowski

          Klasa II A

          II miejsce Kinga Szybalska

          Klasa III B

          III miejsce Antonina Pacho

          Klasa III D

          Klaudia Stępniak

           

          Konkurs plastyczny MDK ,,Barwy jesieni’’.

          Klasa II C

          Nagrodzeni:

          Aleksandra Dudek

          Michalina Witecka

          Oliwia Klemba


          Nauczyciele przygotowujący uczniów: p. A. Kęska, p. A. Pięcek, p. E. Kępa, p. E. Gołuch

           

          Konkurs ,,Polskie ABC. Podstawowe wiadomości o naszej Ojczyźnie’’(XVII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej).

          Kategoria klas II

          Klasa II A

          I miejsce - Jakub Antosik

          Klasa II B

          II miejsce - Kornelia Kosińska

          Klasa II D

          III miejsce - Maciej Kuba

          Klasa II C

          III miejsce Julia Chojecka

          Kategoria klas III

          Klasa III D
          I miejsce - Piotr Czyż

          Klasa III A

          II miejsce - Natalia Kaczmarek

          Klasa III B

          III miejsce Dominika Kozłowska

          Nauczyciele przygotowujący uczniów: nauczyciele kl.I-III.
           

          Ogólnopolski Konkurs Synapsik.

          Klasa III A
          Uczniowie biorący udział: Anna Pietroń, Seweryn Łazowski, Nikola Gorzka, Tymoteusz Ochocki, Martyna Maik, Patryk Woszczyk, Bartosz Wójcik, Ignacy Zajączkowski, Szymon Paderewski, Natalia Kaczmarek, Dawid Fiślak, Konrad Kielan, Marcelina Przerwa.

          Nauczyciel przygotowujący uczniów: p. A. Wiśnik.

           

          Szkolny konkurs recytatorski ,,Ulubiony wiersz Jana Brzechwy’’.

          Klasa II A

          I miejsce - Kinga Szybalska

          Klasa II B

          II miejsce - Anastazja Kołodziejczyk

           

          Szkolny konkurs kukiełkowy ,,Książka naszym przyjacielem’’.

          Klasa II B

          I miejsce - Aleksandra Podczaska  
           

          Nauczyciele przygotowujący uczniów: p. M. Chojecka, p. A. Pięcek

           

          Powiatowe eliminacje ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa’’.

          Klasa II B

          II miejsce Wiktor Szczepański
           

          Klasa II D

          II miejsce Izabela  Miksa

          Nauczyciele przygotowujący uczniów: p. M. Chojecka, p. M. Dębska-Pawłosik, p. M. Filipczak

           

          Klasa V A

          Szymon Ryba

          I miejsce w konkursie „Zatrzymajmy ptaki”.

           

          Kacper Stankiewicz

          II miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej.

           

          Oskar Krawczyk

          III miejsce w II Bieszczadzkim Turnieju Piłki Nożnej.

           

          Klasa V A

          III miejsce w Szkolnym Konkursie o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza.

           

          Klasa V B

          Brajan Błaszczyk

          Turniej Mikołajkowy w tenisie stołowym II Miejsce,  Zawody  Powiatowe w tenisie stołowym I miejsce.

           

          Aleksandra Kośka

          Zawody pływackie w Sochaczewie, 3 miejsce;  4/3/5 miejsce w zawodach  łyżwiarstwa szybkiego OZD.

           

          Wojciech Dominiak, Piotr Ornafa, Kacper Sochacki

          Turniej Wojewódzki w Łodzi w piłkę nożną III miejsce. 

           

          Maciej Nowacki

          Nagroda w Powiatowym konkursie plastycznym ,,Ozdoby wiszące aniołek, bombka". 

           

          Klasa VI C

          Jan Grzelczyk

          wyróżnienie w powiatowym konkursie fotograficznym „Miejsca pamięci rejonu rawskiego”.

           

          Nikola Sosnowska

          wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym „Ozdoby wiszące aniołek, bombka”.

           

          Joanna Wiśnik

          III miejsce na Festiwalu Piosenki Patriotycznej "Biało - czerwone nuty".

           

          OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE SZS

          Indywidualne biegi przełajowe  Mistrzostwa Powiatu 22.09.2016r.

          Łączkowski Dawid - I miejsce

          Gałecki Wojciech - XII miejsce

          Karnowski Dawid  - XVIII miejsce

          Machnicka Aleksandra - XVI miejsce

          Dominiak Julia - LVII miejsce

           

          Sztafetowe biegi przełajowe Mistrzostwa Powiatu 12.10.2016 r.

          Sztafeta chłopcy SP nr 2 – III miejsce

          Sztafeta dziewcząt SP nr 2 – VII miejsce

           

          Mini piłka ręczna Mistrzostwa Powiatu 07.11.2016 r.

          Chłopcy SP nr 2 – V miejsce

          Dziewczęta SP nr 2 – VI miejsce

           

          Unihokej Mistrzostwa Powiatu 22.11.2016 r.

          Chłopcy SP nr 2 – III miejsce

          Dziewczęta SP nr 2 – IV miejsce

           

          Tenis stołowy Mistrzostwa Powiatu 14.12.2016 r.

          Chłopcy SP nr 2 – I miejsce

          Dziewczęta SP nr 2 – IV miejsce

           

          Tenis stołowy Mistrzostwa Rejonu 10.01.2017r. Biała Rawska

          Chłopcy SP nr 2 Błaszczyk Marcel, Błaszczyk Brajan - I miejsce

           

          Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej o Puchar Burmistrza Miasta w Tenisie Stołowym 30.10.2016 r.               

          Klasa II D
          III miejsce  - Julia Bartoszek

           

          Powiatowy Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Artura Bagieńskiego kat. Szkoła Podstawowa Dziewcząt 5.12.2016 r.

          Klasa II D
          IV miejsce  - Julia Bartoszek

           

          XIV Ogólnopolski Turniej Szkół „Łódzka Gwiazdka 2016” 17-19.12.2016 r.

          Klasa II D
          IV miejsce  - Julia Bartoszek

           

          I grand Prix Polskich Żaków w tenisie stołowym.

          Klasa III B
          III miejsce - Marcel Błaszczyk

           

          Osiągnięcia MLUKS „Dwójka” Rawa Mazowiecka przy SP nr 2

          I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Juniorów -   Rawa Mazowiecka 11.09.2016 r.

          I miejsce - Brzęczek Eliza

          II miejsce - Wrzosek Wiktoria

          III miejsce - Gierach Katarzyna

           

          I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorów – Łódź 25.09.2016 r.

          II miejsce - Brzęczek Eliza

          III miejsce - Gierach Katarzyna

          IV miejsce - Wrzosek Diana

           

          I Grand Prix Polski Młodzików – Jarosław 23-25.09.2016 r.

          II miejsce – Wrzosek Wiktoria

           

          II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików – Gorzkowice 30.10.2016 r.

          I miejsce - Błaszczyk Marcel

           

          I Grand Prix Polski Żaków – Lidzbark warmiński 04-06.2016 r.

          III - IV miejsce – Błaszczyk Marcel

           

          II Grand Prix Polski Młodzików – Limanowa 11-13.11.2016 r.

          III - IV miejsce Wrzosek Wiktoria

           

          II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Juniorów – Moszczenica 19.11.2016 r.

          I miejsce – Brzęczek Eliza

          III miejsce – Gierach Katarzyna

          I miejsce – Kwapiś Kuba

          II miejsce – Gierach Jakub

           

          II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorów  20.11.2016 r.

          II miejsce – Gierach Katarzyna

          III miejsce – Brzęczek Eliza

          II miejsce – Gierach Jakub

           

          II Grand Prix Polski Kadetów – Drzonków 25-27.11.2016 r.

          III - IV miejsce – Wrzosek Wiktoria

           

          Sukcesy sportowe w Karate

          Klasa II A
          Michalina Cichowicz

          Klasa III B
          Antonina Pacho

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
      • sekretariat@rawska2ka.pl
      • 46 814 22 36
      • 96-200 Rawa Mazowiecka ul. Miła 2 Poland
  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 300
  • Galeria zdjęć

      brak danych