• Zaćmienie słońca

• 25.10.2022 08:17
      • Dnia 25 października Księżyc znajdzie się pomiędzy Ziemią a Słońcem, dzięki czemu będziemy mogli zaobserwować zaćmienie Słońca.
      • Jest to jedno z niecodziennych, ale również najważniejszych wydarzeń astronomicznych w tym roku. W rekordowym momencie osiągnie w Polsce ponad 40%, dlatego organizujemy od godziny 12:00 do 13:00 wolną godzinę lekcyjną , podczas której będziemy obserwować zjawisko na boisku szkolnym (oczywiście, jeśli dopisze nam pogoda). Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy do uważnej obserwacji nieba, maksimum zaćmienia przewidziane jest około godziny 12:20-poniżej zarys tego, czego możemy się spodziewać. Prosimy o przyniesienie ze sobą okularów z filtrem lub zdjęcia rentgenowskiego, aby bezpiecznie oglądać zjawisko.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest uczeń klasy 5D – Antoni Ziąbski, dla którego astronomia jest pasją, który uważa, że warto zainspirować się astronomią, zyskać nowe, wspaniałe hobby!

Sylwia Dąbrowska, Antoni Ziąbski