• Święto latawca

• 19.10.2021 12:05
      • W czwartek, 14 października, korzystając z okazji jaką jest dzień nauczyciela i Dzień Edukacji Narodowej, zorganizowaliśmy w naszej szkole małe święto latawca.
      • Jedną z imprez towarzyszących były warsztaty z budowy latawców, na których uczniowie z klas 4-8 mogli pod okiem doświadczonych instruktorów poznać podstawy ich budowy, oraz samodzielnie zbudować najprostszy, prostokątny latawiec. W trakcie budowy, nasi adepci "inżynierii lotniczej" napotkali szereg trudności, które na bieżąco rozwiązywali. I tu, na szczególną uwagę zasługuje duet z klasy 5C, którego piękna współpraca zaowocowała najszybszym ukończeniem pracy i stworzeniem wspaniałego latawca.
        W trakcie kilkugodzinnych zajęć, młodzież zbudowała 13 konstrukcji, z których część od razu przetestowano na szkolnym boisku. Niestety niekorzystne warunki pogodowe uniemożliwiły długie loty...
        Po zakończonej zabawie, uczniowie mieli możliwość zabrania stworzonych konstrukcji do domów aby tam cieszyć się zabawą.