• #sadziMY

• 21.10.2021 08:36
      • Dnia 1 października 2021 roku odbyła się wycieczka do Lasu Wolborskiego w Nadleśnictwie Piotrków w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej, w ramach której posadziliśmy sadzonki drzew, które w przyszłości stworzą nowe pokolenie lasu.
      • Uczestnikami byli uczniowie szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Białej Rawskiej, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lesiewie Wólka Lesiewska i Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Babsku – 42 uczniów – członkowie Szkolnego Koła LOP z opiekunami: p. Agatą Miką, p. Agnieszką Kołodzińską, p. Janiną Pietrzak i p. Anną Malczewską.

Głównym celem wycieczki było poszerzenie wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczej, wzrost świadomości ekologicznej uczniów, kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą, popularyzacja turystyki pieszej oraz popularyzacja wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego, zachęcenie do właściwego obcowania z przyrodą i nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przyrodą i jej zjawiskami, a tym samym ułatwienie poznania świata roślin. Uwrażliwienie na piękno przyrody oraz konieczność jej poszanowania. Propagowanie wśród dzieci i młodzieży przyzwyczajeń do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Czas trwania: 8 godz.

Środek lokomocji: autokar

Trasa: Babsk – Lesiew/Wólka Lesiewska – Biała Rawska - Rawa Mazowiecka – Lasy Wolborskie – Rawa Mazowiecka - Biała Rawska – Lesiew/ Wólka Lesiewska- Babsk

Na powierzchni ponad 3 ha w Lesie Wolborskim na obrzeżach Piotrkowa Trybunalskiego wspólnie z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami i pracownikami Lasów Państwowych zasadzone zostały sosny, buki i jarzęby. Lasy są „fabryką tlenu”, chronią nas przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłaniają glebę i wody, są ulubionym miejscem wypoczynku ludzi, są ostoją dla tysięcy gatunków roślin i zwierząt.
        Akcję oficjalnie zainaugurowali Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Agata Mika, Janina Pietrzak, Agnieszka Kołodzińska

Opiekunowie Szkolnego Koła LOP