Nawigacja

Sukcesy

2016/2017

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W RAWIE MAZOWIECKIEJ

 I SEMESTR 2016/2017

 

 

W ogólnopolskim konkursie Służba Samorządowa organizowanym przez Fundacje Hotele Polskie Dzieciom uczniowie klasy VI A  Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej  pod opieką Pani Anny Siudzińskiej zajęli II miejsce.

Dwie uczennice naszej szkoły zostały finalistkami Ogólnopolskiej Stypendiady Polonistycznej. Emilia Łakomiec, uczennica oddziału IV C została finalistką w ogólnopolskim konkursie literackim "Kreator". Zadanie konkursowe polegało na napisaniu opowiadania na podany temat. Natomiast Lena Grad, uczennica oddziału V C została finalistką i zdobyła tytuł "Orzeł Ortografii" w ogólnopolskim konkursie ortograficznym "Ortograf". Obie dziewczynki otrzymały dyplomy i pamiątkowe medale. Uczennice do konkursu przygotowywała pani Jolanta Lipska.

Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w pływaniu klas I-III Szkół Podstawowych

Puchary dla najlepszych klas:

- Klasa I b

- Klasa II d

- Klasa III b

 

Konkurs Służba Samorządowa

Klasa VI A

W ogólnopolskim konkursie Służba Samorządowa organizowanym przez Fundacje Hotele Polskie Dzieciom uczniowie klasy 6a  Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej  pod opieką Pani Anny Siudzińskiej zajęli II miejsce.

 

Konkurs ekologiczny ,,Nie wrzucaj śmieci do naszej sieci’’ RAWiK.

Nagrody:

Klasa I A

Antonina Piotrowska

Weronika Sławska

Klasa III B 

Klaudia Gwiazdowicz

Kacper Przyborek

Julia Maciejewska

Konrad Szczepaniak

Sebastian Piotrkowski

 

Konkurs Ekologiczny ,,Śmieci mniej – Ziemi lżej’’.

Klasa I A

III miejsce -  Dominik Matuszczak    

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Bądź EKO – Dbaj o powietrze’’.

Klasa III C

I miejsce - Aleksandra Kocik

III miejsce - Julia Janosz

Wyróżnienia:

Klasa II B

Natalia Szyszkowska

Klasa III C

Bartosz Krupa

Jakub Sadowski
 

Nauczyciele przygotowujący uczniów: p.B.Socha, p.A.Kęska, p.E. Gorgas, p.M. Chojecka

 

XV Rawski Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Wlazł kotek na płotek’’.

Nagrodzeni:

Klasa I A

Maja Wolska

Klasa III C

Dominika Korbeń

 

Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej  Biało-Czerwone nuty

I miejsce w kategorii klas I-III

Klasa III A

Radosław Ornafa

Nauczyciele przygotowujący uczniów: p. B .Socha, p. A. Wiśnik, p. E. Kępa

 

Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne ,,Śpiewajcie Aniołowie”-MDK Rawa Mazowiecka

Klasa I A

Wyróżnienie dla solistki Mai Wolskiej

Wyróżnienie dla zespołu w składzie: A. Piotrowska, M. Wolska, W. Ślawska, B. Trzonek

Nauczyciel przygotowujący uczniów: p. B. Socha

Klasa VIC

Aleksandra Wiśnik

Joanna Wiśnik

duet Amelia Antosik i Klaudia Korbeń

 

Konkurs Plastyczny ,,Świąteczny aniołek i bombka” - organizator MDK.

Nagrodzeni:

Klasa II C

Antoni Kalinowski                               

Kornelia Kosmala

Klasa III A

Ignacy Zajączkowski

Klasa III B

Zuzanna Rodzik

 

Szkolny konkurs plastyczny ,,Jesień w lesie, polu i ogrodzie’’ -  organizator TPD.

Klasa III B

I miejsce - Sebastian Piotrkowski

Klasa II A

II miejsce Kinga Szybalska

Klasa III B

III miejsce Antonina Pacho

Klasa III D

Klaudia Stępniak

 

Konkurs plastyczny MDK ,,Barwy jesieni’’.

Klasa II C

Nagrodzeni:

Aleksandra Dudek

Michalina Witecka

Oliwia Klemba


Nauczyciele przygotowujący uczniów: p. A. Kęska, p. A. Pięcek, p. E. Kępa, p. E. Gołuch

 

Konkurs ,,Polskie ABC. Podstawowe wiadomości o naszej Ojczyźnie’’(XVII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej).

Kategoria klas II

Klasa II A

I miejsce - Jakub Antosik

Klasa II B

II miejsce - Kornelia Kosińska

Klasa II D

III miejsce - Maciej Kuba

Klasa II C

III miejsce Julia Chojecka

Kategoria klas III

Klasa III D
I miejsce - Piotr Czyż

Klasa III A

II miejsce - Natalia Kaczmarek

Klasa III B

III miejsce Dominika Kozłowska

Nauczyciele przygotowujący uczniów: nauczyciele kl.I-III.
 

Ogólnopolski Konkurs Synapsik.

Klasa III A
Uczniowie biorący udział: Anna Pietroń, Seweryn Łazowski, Nikola Gorzka, Tymoteusz Ochocki, Martyna Maik, Patryk Woszczyk, Bartosz Wójcik, Ignacy Zajączkowski, Szymon Paderewski, Natalia Kaczmarek, Dawid Fiślak, Konrad Kielan, Marcelina Przerwa.

Nauczyciel przygotowujący uczniów: p. A. Wiśnik.

 

Szkolny konkurs recytatorski ,,Ulubiony wiersz Jana Brzechwy’’.

Klasa II A

I miejsce - Kinga Szybalska

Klasa II B

II miejsce - Anastazja Kołodziejczyk

 

Szkolny konkurs kukiełkowy ,,Książka naszym przyjacielem’’.

Klasa II B

I miejsce - Aleksandra Podczaska  
 

Nauczyciele przygotowujący uczniów: p. M. Chojecka, p. A. Pięcek

 

Powiatowe eliminacje ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa’’.

Klasa II B

II miejsce Wiktor Szczepański
 

Klasa II D

II miejsce Izabela  Miksa

Nauczyciele przygotowujący uczniów: p. M. Chojecka, p. M. Dębska-Pawłosik, p. M. Filipczak

 

Klasa V A

Szymon Ryba

I miejsce w konkursie „Zatrzymajmy ptaki”.

 

Kacper Stankiewicz

II miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej.

 

Oskar Krawczyk

III miejsce w II Bieszczadzkim Turnieju Piłki Nożnej.

 

Klasa V A

III miejsce w Szkolnym Konkursie o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza.

 

Klasa V B

Brajan Błaszczyk

Turniej Mikołajkowy w tenisie stołowym II Miejsce,  Zawody  Powiatowe w tenisie stołowym I miejsce.

 

Aleksandra Kośka

Zawody pływackie w Sochaczewie, 3 miejsce;  4/3/5 miejsce w zawodach  łyżwiarstwa szybkiego OZD.

 

Wojciech Dominiak, Piotr Ornafa, Kacper Sochacki

Turniej Wojewódzki w Łodzi w piłkę nożną III miejsce. 

 

Maciej Nowacki

Nagroda w Powiatowym konkursie plastycznym ,,Ozdoby wiszące aniołek, bombka". 

 

Klasa VI C

Jan Grzelczyk

wyróżnienie w powiatowym konkursie fotograficznym „Miejsca pamięci rejonu rawskiego”.

 

Nikola Sosnowska

wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym „Ozdoby wiszące aniołek, bombka”.

 

Joanna Wiśnik

III miejsce na Festiwalu Piosenki Patriotycznej "Biało - czerwone nuty".

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE SZS

Indywidualne biegi przełajowe  Mistrzostwa Powiatu 22.09.2016r.

Łączkowski Dawid - I miejsce

Gałecki Wojciech - XII miejsce

Karnowski Dawid  - XVIII miejsce

Machnicka Aleksandra - XVI miejsce

Dominiak Julia - LVII miejsce

 

Sztafetowe biegi przełajowe Mistrzostwa Powiatu 12.10.2016 r.

Sztafeta chłopcy SP nr 2 – III miejsce

Sztafeta dziewcząt SP nr 2 – VII miejsce

 

Mini piłka ręczna Mistrzostwa Powiatu 07.11.2016 r.

Chłopcy SP nr 2 – V miejsce

Dziewczęta SP nr 2 – VI miejsce

 

Unihokej Mistrzostwa Powiatu 22.11.2016 r.

Chłopcy SP nr 2 – III miejsce

Dziewczęta SP nr 2 – IV miejsce

 

Tenis stołowy Mistrzostwa Powiatu 14.12.2016 r.

Chłopcy SP nr 2 – I miejsce

Dziewczęta SP nr 2 – IV miejsce

 

Tenis stołowy Mistrzostwa Rejonu 10.01.2017r. Biała Rawska

Chłopcy SP nr 2 Błaszczyk Marcel, Błaszczyk Brajan - I miejsce

 

Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej o Puchar Burmistrza Miasta w Tenisie Stołowym 30.10.2016 r.               

Klasa II D
III miejsce  - Julia Bartoszek

 

Powiatowy Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Artura Bagieńskiego kat. Szkoła Podstawowa Dziewcząt 5.12.2016 r.

Klasa II D
IV miejsce  - Julia Bartoszek

 

XIV Ogólnopolski Turniej Szkół „Łódzka Gwiazdka 2016” 17-19.12.2016 r.

Klasa II D
IV miejsce  - Julia Bartoszek

 

I grand Prix Polskich Żaków w tenisie stołowym.

Klasa III B
III miejsce - Marcel Błaszczyk

 

Osiągnięcia MLUKS „Dwójka” Rawa Mazowiecka przy SP nr 2

I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Juniorów -   Rawa Mazowiecka 11.09.2016 r.

I miejsce - Brzęczek Eliza

II miejsce - Wrzosek Wiktoria

III miejsce - Gierach Katarzyna

 

I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorów – Łódź 25.09.2016 r.

II miejsce - Brzęczek Eliza

III miejsce - Gierach Katarzyna

IV miejsce - Wrzosek Diana

 

I Grand Prix Polski Młodzików – Jarosław 23-25.09.2016 r.

II miejsce – Wrzosek Wiktoria

 

II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików – Gorzkowice 30.10.2016 r.

I miejsce - Błaszczyk Marcel

 

I Grand Prix Polski Żaków – Lidzbark warmiński 04-06.2016 r.

III - IV miejsce – Błaszczyk Marcel

 

II Grand Prix Polski Młodzików – Limanowa 11-13.11.2016 r.

III - IV miejsce Wrzosek Wiktoria

 

II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Juniorów – Moszczenica 19.11.2016 r.

I miejsce – Brzęczek Eliza

III miejsce – Gierach Katarzyna

I miejsce – Kwapiś Kuba

II miejsce – Gierach Jakub

 

II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorów  20.11.2016 r.

II miejsce – Gierach Katarzyna

III miejsce – Brzęczek Eliza

II miejsce – Gierach Jakub

 

II Grand Prix Polski Kadetów – Drzonków 25-27.11.2016 r.

III - IV miejsce – Wrzosek Wiktoria

 

Sukcesy sportowe w Karate

Klasa II A
Michalina Cichowicz

Klasa III B
Antonina Pacho

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
    96-200 Rawa Mazowiecka ul. Miła 2
  • 46 814 22 36

Galeria zdjęć