• O nas

•

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas, po zakończeniu zajęć lekcyjnych, oczekując na rodziców.

W naszej szkole świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 17.00. Do świetlicy uczęszczają dzieci zapisane na prośbę rodziców, oczekujące na zajęcia dodatkowe.

W świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2023/2024 pracuje 7  nauczycieli : pani Joanna Rzeźnicka, pani Beata Rzeźnicka i pani Renata Szostek, pani Aneta Miśkiewicz, pani Magda Pawlikowska, pani Teresa Misztal  i pan Paweł Dębski..

Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dzieciom przebywającym w świetlicy oferuje się uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć  świetlicowych, organizowane są między innymi:

1. zajęcia plastyczno-manualne: rysowanie ołówkiem, kredkami, malowanie farbami, wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, itp.;
          2. żywe słowo: recytacje, czytelnictwo;
          3. zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zgadywanki, zabawy matematyczne, doskonalenie czytania i pisania;
          4. zajęcia muzyczne: słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne;
          5. zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, na placu zabaw i boisku, spacery, zabawy w grupach, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną,
          6. zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: oglądanie bajek i programów dla dzieci; zajęcia z wykorzystaniem komputerów i internetu,
          7. realizowanie edukacji prozdrowotnej, profilaktycznej, proekologicznej.

Nasi uczniowie mają również czas na swobodne zabawy, zgodnie z ich zainteresowaniami, korzystają z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Biorą udział w organizowanych konkursach świetlicowych .

Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe dlatego poświęca się im w świetlicy dużo czasu. Duży nacisk kładziony jest, na pomoc uczniom w odrabianiu zadanych prac domowych.

Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych, dekorujących świetlicę, pozwalając    tym samym zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastycznych

Bazę lokalową świetlicy stanowi sala dostosowane do potrzeb dzieci.  Znajdują się w niej zabawki, klocki, układanki.

Świetlica systematycznie doposażana jest i wzbogacana w nowe gry, pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt do zajęć rekreacyjno – sportowych oraz materiały do zajęć plastycznych.

Dzieci i ich rodzice zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Świetlicy.