Komisja - emisja, czyli rozliczamy niską emisję

XVIII Rajd Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej

Sprawozdanie

z XVIII Rajdu Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej

Dnia 18 maja 2018r. (piątek) odbyła się wycieczka do Skierniewic (Ośrodek Szkolno - Wychowawczy – Bolimowski Park Krajobrazowy) zorganizowana przez ZO LOP w Skierniewicach. Uczestnikami byli uczniowie oddziałów IV  -VII – 45 uczniów – członkowie Szkolnego Koła LOP wraz z opiekunami: p. Martą Dębską Pawłosik, Anna Siudzińską i Barbarą Góralczyk.

Głównym celem wycieczki było poszerzenie wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczo – leśnej, wzrost świadomości ekologicznej, kształtowanie wrażeń estetycznych poprzez kontakt z przyrodą, popularyzacja turystyki pieszej, zachęcenie do właściwego obcowania z przyrodą.

O godzinie 830 sprzed budynku szkoły wyruszyliśmy w podróż, zabierając ze sobą wcześniej przygotowane prace plastyczne oraz prace wykonane techniką komputerową. Rajd rozpoczął się o godz. 900. Otrzymaliśmy mapę trasy i ruszyliśmy ścieżkami Puszczy Bolimowskiej. Na wyznaczonych przystankach uzupełnialiśmy karty pracy (pytanie nie były łatwe). Uczestnicy wycieczki brali również udział w konkursach sprawnościowych (tor przeszkód), rowerowym konkursie sprawnościowym oraz konkursach wiedzy przyrodniczej i ekologicznej. Mimo, że padał deszcz humory nam dopisały. Z pewnością wycieczkę zapamiętamy jeszcze bardzo długo. Na zakończenie skosztowaliśmy pysznych hot – dogów i odebraliśmy nagrody za udział w konkursach.

Uczniowie naszej szkoły:

Dominik Nagórka, Magdalena Machałowska z oddziału 7 C oraz  Julia Kosińska i Zuzanna Ozimek z oddziału 7 A zdobyli II miejsce podczas przemarszu drużyn ścieżkami Puszczy Bolimowskiej.

Uczennica Julia Kosińska z oddziału 7 A zdobyła I miejsce w konkursie – rzut lotkami.

Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Rawy Mazowieckiej.

Opiekun SK LOP

Agata Mika