OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W RAWIE MAZOWIECKIEJ

I SEMESTR 2018/2019

Zagrały w Filharmonii Narodowej

18 listopada 2018 r. uczennice klasy 7c Alicja Wolska i Aleksandra Wójcik wystąpiły ze Skierniewicką Orkiestrą Dętą w Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas koncertu "Na żołnierską nutę"

Koncert został przygotowany specjalnie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Historię i losy Polaków przypomniały żołnierskie pieśni i piosenki, w których opowiedziano między innymi o męstwie legionistów, partyzantów, o walczącej Warszawie.

Śpiewom towarzyszył fortepian oraz trąbka i perkusja. A musztrę żołnierską przy dźwiękach instrumentów dętych i perkusyjnych zaprezentowała Skierniewicka Orkiestra Dęta.

Podczas koncertu "Na żołnierską nutę" dla młodych melomanów orkiestra zagrała dwa marsze, Wiązankę Pieśni Żołnierskich oraz Szarą piechotę pod batutą kapelmistrza i tamburmajora  Marcina Zarzyckiego.

Taki sukces naszych uczennic zasługuje na uznanie i gratulacje z naszej strony.