• 16.04.2018

Miesiąc marzec ogłoszony został w szkole miesiącem matematyki, gdyż w marcu obchodzony jest Dzień Polskiej Statystyki, Dzień Matematyki i Dzień liczby PI. Ten miesiąc obfitował w różnego rodzaju aktywności o których można poczytać w załączonej prezentacji.

• 18.03.2018

„Tworzymy kulturę szacunku w sieci”

19-28 lutego 2018 roku

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej

• 09.03.2018 Marzec ogłoszony jest w naszej szkole miesiącem matematyki. Wybraliśmy go, gdyż to właśnie w marcu obchodzony jest Dzień Polskiej Statystyki, Dzień Matematyki i Dzień liczby PI. Miesiąc marzec będzie obfitował w różnego rodzaju aktywności w których każdy będzie mógł wziąć udział.
  • 09.03.2018
    Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie. Czas przesyłania prac do 14.04.2018 r.
    Regulamin_konkursu____Kodowanie_ze_Scratchem.pdf
    ZAPRASZAMY!!!
  • 08.03.2018
    „Z regionami Polski za Pan Brat!”
    7 marca 2018 roku w SP nr 2 w Rawie Mazowieckiej obchodzono Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Tegoroczne obchody upływały pod hasłem „Z regionami Polski za Pan Brat!”.
  • Mój las 2017/2018

03.03.2018

Uczniowie wyróżnieni i nagrodzeni

w konkursie "Mój las 2017/2018" organizowanym przez LOP zarząd w Skierniewicach:

I miejsce Magdalena Budek

II miejsce Bartosz Pakuła

II miejsce Michał Walaszczyk

wyróżnienie Sandra Kuziemska

wyróżnienie Oliwia Stefańska

wyróżnienie Jakub Sitarek

• Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

19.02.2018

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018
                        „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” 19-28 lutego 2018 roku
                  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 2 zaplanowano następujące działania:
    1)    Wykonanie gazetki tematycznej w holu szkolnym
    2)    Pogadanka przez radiowęzeł – krótkie przedstawienie harmonogramu działań podejmowanych w szkole
    3)    Zaangażowanie wszystkich uczniów w obchody DBI poprzez:
    •    klasy 0-I – obejrzenie filmików „Owce w sieci” i rozmowa z uczniami na tematy poruszane w filmikach, kolorowanki tematyczne
    •    klasy II – plakat: jak wyobrażam sobie Strażaka Internetu
    •    klasy III – przestrzenny model wirusa komputerowego
    •    klasy IV – plakat „Lepszy Internet zależy od Ciebie”
    •    Klasy V – logo „Bezpieczeństwo w sieci”
    •    Klasy VI – kodeks internauty (preferowana forma komiks)
    •    Klasy VII – rymowanki pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”
    4)    Bezpieczeństwo w Internecie – zajęcia informatyki w klasach IV
    5)    Spotkanie z Policjantem (klasy VII) połączone z obejrzeniem filmu dotyczącego hejtowania i krótka rozmowa z uczniami – środa 21.02.2018 r. na 3 godzinie lekcyjnej
    6)    Umieszczenie sprawozdania z podejmowanych działań na stronie internetowej szkoły wraz z informacjami dla uczniów i rodziców, gdzie można odnaleźć więcej informacji oraz potrzebną pomoc.

• 13.02.2018 Dnia 17 stycznia 2018 r. w  Szkole Podstawowej nr 2  odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych  na czytelników biblioteki szkolnej  Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
  • 12.02.2018 Święta, Święta …. i po Świętach. Na szczęście czas kolędowania trwa dłużej.
  • 26.01.2018

Kolędy i pastorałki w Miejskim Domu Kultury: Dyplom_za_udzial_w_konkursie.pdf

wyróżnienie: Amelia_Antosik.pdf

II miejsce: Radek_Ornafa.pdf

• 23.01.2018

Powstanie Styczniowe wybuchło 155 lat temu, 22 stycznia 1863 r. Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczął się największy w XIX w. polski zryw narodowy. Pochłonęło ono kilkadziesiąt tysięcy ofiar i w ogromnym stopniu wpłynęło na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń.

• 23.01.2018

W oddziale IVB podczas zajęć z wychowawcą jest realizowany projekt edukacyjno - wychowawczy "I ty możesz zostać małym ratownikiem "

• Śpiewajcie aniołowie

19.01.2018

Gratulujemy sukcesu!

III miejsce w konkursie wokalnym zajęła grupa z klasy II A

Dyplom_III_miejsce_spiewajcie_aniolowie.pdf

wyróżnienie: Kornelia_Miros.pdf

• Rawska feriada 2018

• 18.01.2018

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z cyklu Bezpieczne ferie.

• 17.01.2018

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na czytelnika.

• Ciekawa geografia

Festiwal kultur
    Uczniowie przedstawiali charakterystyczne cechy mniejszości narodowych, mniejszości etnicznych i społeczności etnicznych w Polsce. Były ruskie pirogi , karaimskie proziaki , barszcz ukraiński  i nawet kolorowe cygańskie ciasto, trochę gwary podhalańskiej, śląskiej i kaszubskiej i inne ciekawostki.

• "Olimp school" z chemii

10.01.2018

Ogólnopolski konkurs "Olimp school" z chemii dla uczniów szkół podstawowych klas VII.

II miejsce Bartosz Czajka

III miejsce Zuzanna Ozimek

Gratulujemy sukcesu!

• 11.01.2018

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolne jasełka.

strona: