• 22.06.2017
    Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017 odbędzie się w naszej szkole
    w piątek 23 czerwca 2017 r.
    Klasy IV - VI godz. 800
    Klasy 0 - III godz. 915
    Serdecznie Zapraszamy!!!

W PRZYPADKU DESZCZU
    ZMIANA PORZĄDKU ZAKOŃCZENIA:
    8.00 KLASY V-VI sala gimnastyczna
    9.15 KLASY III-IV sala gimnastyczna
    KLASY O-II sale lekcyjne

• 20.06.2017 Nasza szkoła przystąpiła do akcji BEZPIECZNE WAKACJE 2017.

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.

• 12.06.2017

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii eTwinning.

• 03.11.2014

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii eTwinning.

• Odznaka jakości dla projektu eTwinning

"Second trip to fairy-tale" otrzymał  Krajową Odznakę Jakości, która przyznawana jest przez Krajowe Biuro Programu eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą  w naszym kraju.

Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

certyfikat_jakosci.pdf

• 23.05.2017

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.

Serdecznie dziękuję za to, że byli Państwo z Kuratorami Oświaty, samorządami, rodzicami, opiekunami, a przede wszystkim – uczniami – w procesie przygotowywania sieci szkół. Bardzo ważnym celem projektowania nowego prawa oświatowego była dla nas szkoła, która jest blisko ucznia.

List_Ministra_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow.pdf

• 11.05.2017
    DNI RAWY MAZOWIECKIEJ - to weekend bogaty w wydarzenia kulturalne, występy, koncerty. W sobotę, 27 maja, zapraszamy na historyczno-rycerskie wydarzenia na terenie zamku.W niedzielę tradycyjnie odbędzie się jarmark rawski oraz piknik literacki.

• 08.05.2017 Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny "Widzę matematykę"
    "Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat". Galileusz

Pomysłodawczynie konkursu: Edyta Gacparska-Socha, Iwona Kocik.
  • 08.05.2017

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Widzę matematykę - konkurs.

• 04.05.2017 Dnia 28 kwietnia 2017 w Szkole Podstawowej nr 2 im Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej odbył się XIV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pejzaż znad Rawki w czterech porach roku”
  • 21.04.2017
    W dniu 28 marca 2017 roku w szkole odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas starszych z panią psycholog na temat „Bezpieczny Internet. Zagrożenia płynące z nieostrożnego korzystania z zasobów sieci (w tym gry komputerowe)”.
  • 18.04.2017

Uczniowie klas szóstych w ramach zajęć koła polonistycznego pod opieką p.Anny Siudzińskiej w roku szkolnym 2016/2017 biorą udział w dwóch międzynarodowych projektach eTwinning:
    „Having fun with Beatrix Potter” oraz „Second trip to Fairy-tale”. W ramach obu projektów uczniowie współpracują z kolegami z takich państw jak: Włochy, Litwa, Azerbejdżan, Turcja, Ukraina i Mołdawia.

• 29.03.2017

Bezpieczny Internet

• 21.03.2017

Pierwszy Dzień Wiosny dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego upłynął w radosnej i słonecznej atmosferze. Pokaz mody wypadł znakomicie. Dobry humor dopisywał wszystkim uczniom i nauczycielom. Z życzeniami słonecznej wiosny dla całej społeczności szkolnej!

• 19.03.2017

Terminy naboru do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy szkoły podstawowej

• 06.03.2017

Uczniowie koła teatralnego pod kierunkiem pani Jolanty Lipskiej  w oparciu o scenariusz opracowany przez OO Jerzego Chrzanowskiego przygotowali przedstawienie pt. "Pogodny kabarecik dla małych i dużych dzieci".

• 22.02.2017

Warsztaty Samorządu Uczniowskiego dotyczące wspólnego opracowania zasad antyhejtowych. W ramach spotkania uczniowie opracowali kodeks postępowania. Rezultaty prac zespołów SU zostały zaprezentowane społeczności szkolnej.

• 15.02.2017

Nasza szkoła ma nowe wyposażenie pracowni informatycznej. Z tej okazji 15 lutego 2017r. odbył się w niej I Międzyszkolny Konkurs Informatyczny "Rawa Mazowiecka - Moja Mała Ojczyzna".

• 14.02.2017

14 lutego radośnie świętowaliśmy dzień, w którym można było wyrazić sympatię do swojej koleżanki lub kolegi. Tradycyjne sprawnie działała poczta walentynkowa. W tym roku miała rekordowo dużo przesyłek do doręczenia.