• Rekrutacja 2024/2025

• Szanowni Państwo,
            rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 oraz do klasy pierwszej odbywa się elektronicznie za pośrednictwem aplikacji „Nabory” dostępnej na stronie Rawskiej Platformy Edukacyjnej.

Rekrutacja do klasy I sportowej 2024/2025

W tym roku planujemy otwarcie klasy pierwszej sportowej o profilu ogólnym.

Rekrutacja do klas pierwszych odbywa się elektronicznie poprzez Rawską Platformę Edukacyjną.

Zainteresowani powinni zalogować się i złożyć wniosek w terminie:

od 1 marca 2024 r. do 3 kwietnia, do godz. 15.00.

W naborze do klasy sportowej nie obowiązuje rejonizacja. Aby dziecko zostało  zakwalifikowane przez system do klasy sportowej, muszą Państwo ustawić Szkołę Podstawową nr 2 na pierwszym miejscu preferencji. W sytuacji niezakwalifikowania się do oddziału sportowego, system automatycznie zakwalifikuje dziecko do szkoły z następnego wyboru.

Oprócz elektronicznej rejestracji, do dnia 15 kwietnia do godz. 16.00 Rodzice kandydatów składają bezpośrednio w sekretariacie szkoły lub wysyłają mailowo sekretariat@rawska2ka.pl skany następujących dokumentów:

1. Podpisany wniosek o przyjęcie do szkoły (wydrukowany z systemu) *.
            2. Podpisany wniosek o przyjęcie do oddziału sportowego (wniosek)
            3. Orzeczenie o bardzo dobrym stanie zdrowia podpisane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub medycyny sportowej (wystarczy informacja, że stan zdrowia dziecka pozwala na podejście do testów do klasy sportowej).
            4. Podpisaną zgodę rodziców/opiekunów prawnych na udział dziecka w naborach i zajęciach klasy sportowej (zgoda)

* Istnieje możliwość złożenia wniosku oraz dokumentów potwierdzających kryteria dodatkowe,

o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe (w przypadku spełniania kryteriów),

za pomocą profilu zaufanego.

Kandydaci powinni podejść do testów sprawnościowych wg harmonogramu:

I termin 16 kwietnia 2024 r. (wtorek) godz. 15:00 -  hala sportowa Tatar w Rawie Mazowieckiej

II termin 17 kwietnia 2024 r. (środa) godz. 15:00 - hala sportowa Tatar w Rawie Mazowieckiej

Do próby sprawności fizycznej mogą przystąpić tylko dzieci w bardzo dobrym stanie zdrowia. Rodzice muszą złożyć w szkole orzeczenie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, które to stwierdza.

18 kwietnia 2024 r., godzina 15.00  Informacja o wynikach próby sprawności fizycznej – kto ją zaliczył będzie dostępna w sekretariacie szkoły.

19 kwietnia 2024 r. godzina 12.15 Publikacja list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

w budynku szkoły.

Od 19 kwietnia 2024 r., godz. 13.00 do 26 kwietnia 2024 r., do godz. 15.00 Rodzice składają potwierdzenie woli zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane.

30 kwietnia 2024 r.  godz. 15.00 Publikacja list przyjętych i nieprzyjętych.

• Finał Wojewódzkich Igrzysk w Tenisie Stołowym

• W dniu 23 listopada w Rawie Mazowieckiej na obiekcie hali sportowej Hotelu Tatar rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt. W zawodach wzięło udział 12 ekip szkolnych.
        • Dzień Tolerancji

• Dnia 16.11.2023r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny „Łańcuch życzliwych serc”.
        • Pólfinał Wojewódzki w tenisie stołowym

• W dniu 17 listopada na jednym z obiektów rawskich rozegrano Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców, który zgromadził po 8 ekip szkolnych chłopców i dziewcząt.
        • XII Festiwal Pieśni Patriotycznej

• W dniu 9.11.2023r. odbył się XII Festiwal Pieśni Patriotycznej Biało-Czerwone Nuty. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły Natalia Aptapska, Maksymilian Łajszczak, Nadia Paderewska, Julia Machałowska i Aurelia Stefańska.
        • Wizyta uczniów z Kazachstanu

• W ramach realizacji projektu "Międzynarodowej wymiany", gościliśmy delegację uczniów i nauczycieli ze szkoły polonijnej ze stolicy Kazachstanu-Astany 😊.Podczas siedmiodniowej wizyty naszych przyjaciół, mieliśmy wiele okazji do wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń i poznawania swoich kultur ❤️. W lutym 2024r. nasi uczniowie w ramach projektu wyjadą do Astany 🇰🇿.
        • Wspomnień czar.

• Już jutro zawitają do nas wyjątkowi goście. Długo czekaliśmy na naszych przyjaciół z Kazachstanu.
            Ostatni raz widzieliśmy się w 2020 roku podczas wymiany uczniowskiej.
            Chwila wspomnień...
        • Międzynarodowy Dzień Muzyki

• Świętowanie Międzynarodowego Dnia Muzyki będzie wyjątkowym wydarzeniem zorganizowanym dla rawskiej2ki przez uczniów i ich przyjaciół, nauczycieli i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2.
        • Wyniki egzaminów ósmoklasisty

• Zapraszamy po odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty:
            6 lipca od godziny 14.00
            7 lipca od godziny 8.30 do 14.30

Z wynikami można zapoznać się od 3 lipca 2023 r. w wersji informacyjnej na koncie ZIU

Gratulujemy uzyskanych wyników i życzę udanych wakacji oraz powodzenia w nowej szkole

blush