Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”

Uczniowie wzięli udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”, który realizowany był od października do 14 listopada 2016r.

Uczniowie oddziału IIc przygotowywali w grupach 2-3 osobowych prezentacje na temat wybranych owoców i warzyw.  Następnie przedstawili swoje prace na forum klasy. Podczas prezentacji samodzielnie omawiali zamieszczone w prezentacjach materiały ze szczególnym zwróceniem uwagi na wartości odżywcze omawianych owoców i warzyw (jabłek, mandarynek, czarnej porzeczki, cytryn, malin, pomidorów, brokułów, rzeżuchy, papryki i dyni). Prezentacje uczniów urozmaicone zostały o degustację wybranych owoców i warzyw. Z wszystkich zgromadzonych prac stworzona została „Encyklopedia warzyw i owoców oddziału IIc” .

Jednocześnie z opracowywaniem prezentacji uczniowie przygotowywali się do przedstawienia pt. „Na straganie”. Rodzice pomagali przy realizacji tego zadania, szyjąc stroje dla małych aktorów. Przedstawienie zostało wzbogacone o piosenkę „Zatańczyły witaminy”, podczas której uczniowie wykonywali prosty układ taneczny. Przedstawienie zostało zaprezentowane podczas podsumowania projektu uczniom oddziałów 0-III.

Uczniowie z oddziału II c przygotowali również, w ramach projektu pisemka, w który dzieci zachęcały do jedzenia owoców, warzyw oraz orzechów zamiast niezdrowych i szkodliwych słodyczy oraz chipsów.
Podsumowanie pierwszego etapu projektu odbyło się na sali gimnastycznej naszej szkoły oraz na holu głównym.
Po wejściu do szkoły każdy mógł przeczytać hasło projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” umieszczone na tablicy oraz zapoznać się z wystawioną „Encyklopedią warzyw i owoców” jak również przejrzeć zgromadzone pisemka przygotowane przez uczniów z oddziału IIc.

Dzieci z oddziałów 0-I oraz II-III zaproszone zostały na uroczysty apel, który odbył się na sali gimnastycznej podczas apelu dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Na straganie” oraz wysłuchały piosenki „Zatańczyły witaminy”. Każdy oddział otrzymał egzemplarz gazetki o przewadze owoców i warzyw nad słodyczami. Pisemko ma zachęcić do rozmowy w klasach nad szkodliwością słodyczy oraz słonych przekąsek i zachęcić dzieci do częstszego sięgania po owoce, warzywa i orzechy.