Pływające soboty

Zajęcia sportowo- rekreacyjne: „Pływające Soboty” są realizowane od marca 2010 przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej dzięki dofinansowaniu z środków  Funduszu Zajęć Sportowo-Rekreacyjnych Ministerstwa Sportu i Turystyki  (20 tys. zł.) oraz Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka (10,5 tys. zł.).

Uczestnikami są uczniowie rawskich podstawówek. Dwugodzinne zajęcia odbywają się w 4 grupach 15 osobowych, pod czujnym okiem instruktorów na basenie NAWA w Skierniewicach.

Pierwszeństwo udziału w projekcie mają dzieci z rodzin wielodzietnych, zagrożonych bezrobociem, mających trudności ekonomiczne, z problemami zdrowotnymi. W zajęciach uczestniczą również zawodnicy klubu MLUKS Dwójka.

-Nauczyłam się pływać, już nie choruję i nie boję się wody-powiedziała Ania z klasy trzeciej.

Opiekunowie to wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz wolontariusze.

Uczestnicy projektu  oprócz nabycia umiejętności pływania, poprawy stanu zdrowia poznają sposoby spędzania wolnego czasu oraz zasady bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą.

Organizatorem oraz koordynatorem „Pływających Sobót” jest Zbigniew Bajan-Prezes MLUKS Dwójka.