Religia 10.06.2020r

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Katecheza 50 str (116-117)

Temat: Błogosławieństwo- obrzędy zakończenia Mszy Świętej.

Obrzędy zakończenia – ostatnia część Mszy Świętej, która następuje po liturgii eucharystycznej. Na zakończenia Mszy Świętej kapłan udziela błogosławieństwa w imię Trzech Osób Boskich : Niech Was błogosławi Bóg wszechmogący Ojciec, Syn i Duch Święty.

Błogosławieństwo to dobro ofiarowane przez Boga.

Proszę przeczytać: BÓG MÓWI:

- Co Pan Jezus nakazał uczniom?

- W czyje imię Apostołowie mieli udzielać chrztu?

- Jaką obietnicę dał Pan Jezus Apostołom?

Ten fragment Pisma Świętego nazywamy nakazem misyjnym. Pan Jezus posyła uczniów do głoszenia Ewangelii i udzielania chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Obrzędy zakończenia Mszy Świętej:

- ogłoszenia parafialne

- błogosławieństwo

- rozesłanie

- pieśń na wyjście

Rozesłanie- po błogosławieństwie kapłan wypowiada słowa: Idźcie w pokoju Chrystusa”, odpowiadamy: „Bogu niech będą dzięki”

Pieśń na wyjście – kończy liturgię Mszy Świętej.

Na końcu Eucharystii jesteśmy wszyscy wezwani, aby nieść Chrystusa i Jego łaskę, która zostaliśmy obdarowani, tym, których Bóg postawi w najbliższych dniach na naszej drodze.

Każdy z nas powinien nieść miłość i pokój, głosić naukę Jezusa do wszystkich ludzi tak, jak Apostołowie.

W najbliższy czwartek tj. 11.06 2020 obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała.

Zapoznajcie się treścią tematu zamieszczoną w waszych podręcznikach na stronie126- 127 dotyczącą właśnie tej uroczystości.

Pozdrawiam .