Nawigacja

edukacja wczesnoszkolna

edukacja wczesnoszkolna

Witam,

w dniu dzisiejszym zacznij swoją pracę od zagadki:

Co to za pani?                                                                                                                                                                                  Suknia zielona,                                                                                                                                     torba kwiatami wypełniona,                                                                                                               kapelusz słomiany                                                                                                                                  motylami usiany.                                                                                                                                          Z darami przybywa,                                                                                                                                        liśćmi drzewa okrywa,                                                                                                                                        świat zielenią maluje,                                                                                                                                                          od marca u nas zamieszkuje.

Przeczytaj wiersz pt. „Pobudka” s.36-37 podręcznik. Wykonaj ćw. 4 i 5 str. 37

Zapisz do zeszytu po dzisiejszą datą;

 „Nie” z rzeczownikami piszemy łącznie

Z niecierpliwością i niepokojem oczekiwałem wyjaśnienia nieobecności kolegi na treningu. Chwila nieuwagi i nieporządek gotowy. Nieprawda, że nieszczerość można puścić w niepamięć.

Odpowiedz ustnie na pytania pod wierszem podręcznik s .37

Wykonaj ćwiczenia w ćwiczeniu z języka polskiego s. 31 ( oprócz ćw. 3) oraz s. 32 ( do zeszytu)

Matematyka- wykonaj zadania na s. 20 oraz dodatkowo na s. 71

Wykorzystaj również link:

https://www.matzoo.pl/klasa3/rozklad-jazdy-autobusow_64_471
 

Zapoznaj się i zapamiętaj wiadomości z muzyki – podr. s. 90-91 Wysłuchaj utworów Fryderyka Chopina-Walc Des-dur op. 64 nr1

Piotra Czajkowskiego- Walc kwiatów z baletu Dziadek do orzechów


Obejrzyj film "Narodziny Ziemi" https://ninateka.pl/film/edu-narodziny-ziemi-smf"oraz
"Układ Słoneczny" link https://www.youtube.com/watch?v=0f_gB3MQs

Rozwiązanie zagadki: (wiosna)

Życzę miłej pracy i pozdrawiam,

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
    96-200 Rawa Mazowiecka ul. Miła 2
  • 46 814 22 36

Galeria zdjęć